Notos Kitap’tan yeni eser: Herkes Başka Biriyken Kim Kimdir

Notos Kitap, modern edebiyat dizisinde C.D. Rose’un Herkes Başka Biriyken Kim Kimdir adlı romanını yayınladı. Çağdaş kurgusu ile ön plana çıkan roman, edebiyat dünyasını sorguluyor.

İsimsiz bir yazar fiyasko yazarlara dair kitabının mütevazı başarısı sayesinde yabancı bir üniversiteden davet alır, unutulmuş büyük kitaplar üstüne bir dizi konferans verecektir. Bir yandan da Guyavitch adlı sırra kadem basmış bir yazarın peşindedir ama izini sürmek düşündüğü kadar kolay olmaz. Ziyareti sırasında ona eşlik eden Profesora, Asistan ve taksici Jan’ın tuhaflıkları da eklenince hikâyelerin, üniversitenin ve şehrin gizemleri dallanıp budaklanır. İnsanlar ile karakterler birbirine karışırken kurmaca ile gerçek arasındaki sınır da kâh silinir kâh belirginleşir.

Gerçekle başa çıkmanın yolu
C.D. Rose Herkes Başka Biriyken Kim Kimdir’de bir edebiyat şöleni yaratırken edebiyat dünyasına dair eleştirel ve mizahi gözlemler de sunuyor. Borges, Calvino, Eco, Bolaño, Lem, Jouannais ve Vila-Matas’ın yitik metinlerle örülü kayıp yazar atlaslarına komşu bir başyapıt. “Okuduğu kitaplardan yola çıkarak kendini oluşturmuş insanlardık – belki okuduklarımızdan hareketle birbirimizi de uydurmuştuk. Gerçeklikle başa çıkmanın başka yolu var mı, var olmanın başka yolu var mı?”   Notos Edebiyat – Roman
İngilizceden çeviren Emre Ağanoğlu
Editör Oğuz Tecimen
Kapak tasarımı Burka Bayram
Nisan 2021
240 sayfa • 13*19,5 cm • 35 TL
ISBN 978-605-7643-41-4

Önizleme
Satın almak için tıklayın.