Ticket Restaurant’lılar Paket Servis Tercih Ediyor Mobil Temassız Ödüyor

Kurumsal ödeme çözümleri sektörünün öncü markası Edenred Türkiye, MyEdenred mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirdiği anketlerle Ticket Restaurant Yemek Kartı kullanıcı tercihlerini analiz etmeye devam ediyor. Pandemi döneminde MyEdenred mobil uygulaması üzerinden üçüncüsü gerçekleştirilen, yaklaşık bin 500 kişi tarafından yanıtlanan anketin sonuçlarına göre bu süreçte kullanıcıların yüzde 57,4’ü kart kullanımlarında QR Kod ya da EdenredPay ile mobil temassız ödeme seçeneğine yöneldi. Anket sonuçlarını değerlendirerek pandemi sürecinde yemek kartı ödemelerinde mobil ödeme sistemlerine yönelimin arttığını vurgulayan Edenred Türkiye Pazarlama Direktörü Zeynep Ege Dura, gel-al servise göre üç kat daha fazla tercih edilen paket servis siparişlerinde online yemek sitelerinden verilen yemek sipariş oranlarının yükseldiğini açıkladı. 

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile öğle yemeği harcamalarında şirketlere tasarruf sağlayarak hayatı kolaylaştıran ve tüm faaliyetlerinde müşteri memnuniyetini ilk sıraya taşıyan Edenred Türkiye, pandemi sürecinde Ticket Restaurant Yemek Kartı ile ödeme tercihlerini analiz etmek amacıyla MyEdenred mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirdiği anketlere bir yenisini ekledi. Yaklaşık bin 500 kişi tarafından yanıtlanan anket sonuçlarına göre pandemide artan hijyen kaygısıyla yemek ödemeleri mobil temassız ödeme sistemleri aracılığıyla yapıldı. 

Pandemi sürecinde QR Kod ya da EdenredPay ile mobil temassız ödeme arttı

Pandemi sürecinin yemek kartı sektöründe de kullanım alışkanlıklarını hızla değiştirdiğine dikkat çeken Edenred Türkiye Pazarlama Direktörü Zeynep Ege Dura, “Mobil ödeme kullanımının arttığını kart işlemlerini incelediğimizde de görüyorduk. Ancak yaptığımız ankette de bir kez daha kullanıcılarımızın bu konuda farkındalığının arttığını gördük. MyEdenred üzerinden gerçekleştirdiğimiz ve yaklaşık bin 500 kişi tarafından yanıtlanan anket sonuçlarına göre, kart kullanıcılarının yüzde 57,4’ü yemek ödemeleri sırasında seçimlerini mobil temassız ödeme sistemlerinden yana kullandı. Paket servis, gel-al servise göre üç kat daha çok tercih edilmekle birlikte, paket servislerimizde kullanıcılarımız telefon etmek yerine online yemek sitelerinden sipariş verdi” dedi.