Paycore Processıng İle 2020’de 2 Milyar Finansal İşlem Yaptı

PayCore, bu yılın ilk 11 ayında 1,9 milyar adet finansal ödeme işlemine aracılık etti. Şirketin  CEO’su Turgut Güney, “Hedefimiz, gelecek 5 yıllık sürede Türkiye’nin ve yakın bölgenin lider processing firması olmak” dedi.

 Ödeme sistemlerinde çözüm sağlayıcı PayCore, processing sektöründeki hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. 2020 yılı Kasım sonu itibariyle PayCore Processing, aylık ortalama 173 milyon, toplamda 1,9 milyar finansal ödeme işlemine aracılık etti. Bu rakamın 1,8 milyar adedini finansal işlem kabulü (acquiring), 78,5 milyon adedini ise kartlı işlemler (issuing) oluşturdu. Alınan bilgiye göre, PayCore Processing, in-house geliştirdiği ödeme sistemleri yazılımları ile hizmet verdiği finansal kuruluş sayısını yurt içinde 51, yurt dışında ise 16’ya yükseltirken  bugün toplamda 600 adet dijital ödeme kabul eden kuruluşa, ödeme kabul platformu hizmeti veriyor.  

POS ve ATM Yönetimi Var

Şirketten yapılan bilgilendirmede, “PayCore Processing bugün; bankalar, elektronik para kuruluşları, ödeme kuruluşları, devlet kurumları, telekom operatörleri ve perakendecileri içeren, 12 ülkedeki toplam 67 adetlik geniş bir müşteri tabanına, dijital ödeme, POS yönetimi, kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart yönetimi, ATM yönetimi, otomatik geçiş, ücret toplama ve kart saklama gibi operasyonel hizmetleri içeren dış hizmet sağlayıcılığı alanında hizmet veriyor” denildi.

PayCore CEO’su Turgut Güney

Hedef: 5 Yılda Bölge Liderliği

PayCore CEO’su Turgut Güney, Türkiye ve yakın bölgede faaliyet gösteren, kendi geliştirdiği ödeme sistemleri yazılımları ile platform bağımsız, güvenli, kesintisiz, esnek ve değişen regülasyonlara tam uyumlu hizmet veren bir dış hizmet sağlayıcı kuruluş olduğunu belirtti. Güney, özellikle son dönemde gerçekleştirdikleri satın almaların processing sektöründe Türkiye’nin ve bölgenin en büyük gücü olma hedeflerine yönelik bir sıçrama etkisi yarattığını getirdi. Güney, şu bilgileri verdi: “Bu yılın başında yakın bölgenin lider processing firması olma hedefimizi destekleyecek çok kapsamlı bir yol haritası hazırladık. Yenilikçi, güvenli, hızlı, kolay uygulanabilir, kişiselleştirilebilir ve esnek yapımızla bugün müşterilerimizin processing alanındaki tüm ihtiyaçlarını çok hızlı bir şekilde karşılayabilir durumdayız. Aynı zamanda bir ödeme yazılım şirketi olmamız, müşterilerimize en son teknolojileri sunmamızı sağlıyor. Kurum içinde geliştirdiğimiz ödeme çözümlerinin yanı sıra Visa ve Mastercard gibi lider kurumlarla ilişkilerimiz de bizi yenilikçilik konusunda öne çıkarıyor. Katma değerli hizmetler aracılığıyla uçtan uca processing hizmetleri sağlayabiliyoruz. Bölgede, processing yapabilmek için sahip olduğumuz sertifikalarımız ve yetkinliklerimizin yanı sıra özellikle dijital destekli ödeme sistemi çözümlerimizle rakiplerimizden farklılaşıyoruz. Hedefimiz, önümüzdeki süreçte bu alandaki hızlı büyümemizi sürdürmek, gelecek 5 yıllık dönemde ise Türkiye ve yakın bölgenin lider processing firması olmak.”