vivo android telefon tavsiye rekoru kırdı

Dijital dünya ile tüketiciler arasında sağlam köprüler kuran vivo, global araştırma şirketi Ipsos ‘un gerçekleştirdiği araştırmada Android dünyasının en çok tavsiye edilen markası oldu.

Dünyada akıllı telefon sevkiyatlarında ilk sıralarda yer alan vivo, kullanıcı deneyimi ve tavsiyelerinde de rakiplerinin önünde yer alıyor. Araştırma şirketi IPSOS tarafından tüm Türkiye’yi kapsayan ve 16-50 yaş aralığında 1301 kişinin katılımıyla araştırmada, en çok tavsiye edilen Android markası vivo oldu! 

Farklı ürün segmentleriyle yüksek teknolojiyi ulaşılabilir kılan vivo’nun başarısının temelinde kullanıcıların ihtiyaçlarını ve fikirlerini her zaman ilk sıraya koymak geliyor. Teknoloji devi vivo’nun kusursuz tasarımı ileri teknolojiyle harmanlayarak kusursuz müşteri deneyimiyle birlikte sunması markayı kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen Android telefon kategorisinde ilk sıralara çıkarıyor. Tüketicilerin en çok tavsiye ettiği marka olarak rakiplerini %72’lük bir oranla geride bırakan vivo Android akıllı telefonlar alanında da liderliği sahipleniyor. Araştırmaya katılanlar vivo’yu şık tasarımı, incelik ve haffiliği ve olağanüstü kamera performansı ile tavsiye edebileceklerini ifade ediyorlar. Kamera performansının yanı sıra vivo kamerasıyla çekilen Selfie deneyimleri de kullanıcıların altını çizdiği bir başka nokta. Araştırma tasarım ve kamera özelliklerinin yanı sıra Android markalar içerisinde vivo’nun işletim sistemiyle ayrıştığını ortaya koyuyor. 

Funtouch 12 ile kusursuz kullanıcı deneyimi

Kullanıcı memnuniyetini geliştirmek ve kusursuz bir deneyim sunmak için vivo’nun geliştirdiği Android tabanlı Funtouch OS ile vivo akıllı telefonlar kullanıcılarının vazgeçemediği cihazlara dönüşüyor. Yakın zamanda Türkiye’de piyasaya sürülen V23 5G modelinde de bulunan yeni Funtouch OS 12 güncel Android 12 versiyonu temel alıyor ve Android sisteminin en son özelliklerinin ilk kez deneyimlenmesini sağlıyor.  Funtouch OS “widget”, ve “çıkartmalar” gibi kullanımı kolay fonksiyonlar ile sade ve basit deneyimi geliştiriyor. Funtouch OS içerisinde bulunan Nano müzik çalar ile spotify gibi uygulamalara ana ekran üzerinden tek tuşla ulaşırken çıkartmaların işlevsel özellikleri ile telefona renk katmanın ötesinde su tüketiminden özel gün hatırlatmalarına birçok ilave özellik ile kullanıcılar günlük yaşantılarını kolaylaştırabiliyor. Son dönemde artan güvenlik endişeleri ve uygulamaların erişim taleplerine karşı kullanıcılarını telefonları kullanırken güvende hissetmelerini sağlamak adına vivo, Funtouch OS 12 “ekran kilitlendiğinde ve kapatıldığında kilidi aç” ayarı ile güvenlikle ilgili tüm açıkları kapatıp hiçbir kör noktaya yer bırakmıyor. Uygulamalar kamera, lokasyon ya da mikrofon erişimi sağladığında ana ekran üzerinden semboller ile uyarılar vererek kullanıcıların olası hiçbir erişim ihlalini gözden kaçırmamalarına hizmet ediyor.