Hacıhasanoğlu Bursa’yı ihracat üssü yaptı, 17 ülkeye Türk baklavası yedirdi

Bursa merkezli Hacıhasanoğlulları Baklava Türk baklavasını dünyaya tanıtan en önemli kültür elçilerinden biri oldu. Şirket ABD’den Avrupa’ya ve Uzak Doğu’ya kadar 17 ülkeye Bursa’dan baklava ihracatı yapıyor.

Ramazan ayına girdiğimiz bu günlerde en çok tüketilen tatlıların başında gelen baklava, Türkiye’nin ihracat ürünü oldu. Bursa merkezli olarak 50 yıllık bir mazisi bulunan Hacı Hasanoğlu Baklava’nın Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Aktaş, başta Ortadoğu olmak üzere birçok ülkede düzenlenen gıda fuarına katılarak, iş bağlantıları oluşturdu. Bu çabanın sonucunda da 17 ülkeye ulaşan bir ihracat ağı kurmayı başardı. İhracat yapılan ülkeler arasında ABD başta olmak üzere Almanya, Fransa, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Uzakdoğu’nun da aralarında bulunduğu 17 ülkeye Türk baklavası ihraç ediliyor.

Yüksel Aktaş

Fast foodu unutturduk

Covid-19 günlerinde Türk üreticilerin yeni pazarlar bulmak için durmaksızın çalıştığını anlatan Yüksel Aktaş “Hacıhasanoğlu Baklava olarak, ihracata ağırlık vermek istedik. Çünkü ülkemizin bu güzel ürünlerini dünyaya tanıtmak çok önemli. Covid-19 pandemisi döneminde bağışıklığı artırmak gerekiyor. Baklavanın içinde yer alan fıstık, tereyağ ve şeker kişiyi 8 saat boyunca tok tutmaya yarayan bir gıda bileşimini oluşturuyor. Sınırlar aşılmadığı sürece baklavayı tüketmek, sanıldığının aksine obeziteye değil tok tutma özelliği nedeniyle kişinin tabii ki yediği kaloriyi yakması kaydıyla zayıflamasına da yardımcı olur. Bunu anlattığımız yurt dışındaki müşterilerimiz de fast food yerine, Türk baklavasını tercih etmeye başlaılar” dedi.

İnternette 50 bin takipçi

Öte yandandan şirketin sosyal medyada da çok sayıda takipçisi bulunuyor. @Hacihasanogullariofficial adresiyle İnstagram’ı çok aktif kullanan firmanın, 20 bin takipçisi yer alıyor. Aktaş’ın Ar-Ge çalışmalarıyla ortaya koyduğu Harem Güzeli, Gelin Bohçası gibi özel ürünler, İnstagram’daki takipçileriyle buluşuyor. Firma aynı zamanda internetten de satış yapıyor. https://www.hacihasanogullari.com.tr/