Bonfilet’ten Yeni Pratik Ürünler

Paketlenmiş kırmızı et sektörünün öncü şirketi Bonfilet, Aç Gitsin Ye Bitsin serisi ile ürün portföyüne yenilikçi lezzetler eklemeye devam ediyor. Tüketiciler için hazırlanması oldukça kolay olan yeni seri; Ev Usulü Köfte, Dana Steak Burger, Dana Kasap Köfte ve Dana Lokum Köfte seçeneklerinden oluşuyor. Bir asrı aşkın et uzmanlığı ile sofralara sağlık ve lezzet katan Bonfilet, tek porsiyonluk ürün gramajlarına sahip Aç Gitsin Ye Bitsin ürünleriyle gıda israfının önüne geçmeyi hedefliyor. Katkısız olarak üretilen Bonfilet Aç Gitsin Ye Bitsin Serisi, güvenilir paketleme yöntemi sayesinde yemek menülerine pratik bir alternatif oluyor.

Kırmızı et sektörünün en önemli temsilcilerinden Bonfilet’in tek seferde tüketilmeye uygun Aç Gitsin Ye Bitsin serisi, yemek hazırlamak için yeterli vakit bulamayanlara, hazırlaması oldukça kolay ve pratik bir alternatif oluyor. Tek porsiyonluk taze seçenekler bir porsiyonda tüketilmesi gereken en uygun et gramajını karşılarken, dünyada ve Türkiye’de önemli bir sorun olan gıda israfının önlenmesine de katkı sunuyor. 2021 BM Gıda İsrafı Endeksi Raporu’na göre Türkiye’de her yıl kişi başına 93 kilogram yiyecek çöpe atılırken 7,7 milyon tondan fazla gıdanın ise israf edildiği biliniyor. Bonfilet, sunduğu tek porsiyonluk Aç Gitsin Ye Bitsin serisi ile; perakende satış noktaları, evler ve restoranlarda tüketime hazır gıda israfının azaltılmasında görev üstlenmeyi hedefliyor.

Ev Usulü Köfte, Dana Steak Burger, Dana Kasap Köfte ve Dana Lokum Köfte seçeneklerinden oluşan yeni serinin ambalajları, gıdaya teması uygun ve en güvenilir plastik türü olan PET/PE (Polietilen) malzeme ile gıda yönetmeliğine uygun şekilde üretiliyor. Ambalajların üzerinde yer alan QR kod ise birbirinden farklı ve lezzetli pişirme önerilerine kolaylıkla ulaşmaya fırsat tanıyor. Çözünmeyi beklemeden 150-160 °C’de ısıtılmış ve yağlanmış tava ya da ızgarada 4-5 dakikada hazır hale gelen Bonfilet Aç Gitsin Ye Bitsin Serisi, tüketicilerin kısa zamanda lezzetli menüler oluşturmasına olanak tanırken, farklı damak zevklerine uygun katkısız seçenekleri ile tüketicileri enfes tatlar ile buluşturuyor. Seri, BİM Marketler’de satışa sunuluyor.