Oppo’dan İnovasyon Atağı

2020 yılı içerisinde birbirinden farklı inovasyonlarıyla fark yaratarak sunduğu yenilikçi teknolojilerle tüketicilerin hayatını kolaylaştıran OPPO, ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ vizyonu ile inovasyonun amacının insanlar olması gerektiğine inanıyor.

Her yıl 16 Şubat, İnovasyon Günü olarak kutlanıyor. Dünyanın önde gelen lider akıllı telefon markası OPPO da 2020 yılında duyurduğu birbirinden farklı inovasyonlarıyla fark yaratarak tüketicilerin hayatını kolaylaştırıyor. OPPO’nun sunduğu inovasyonlar arasında hızlı şarj, yapay zeka algoritması, hibrit zoom, ultra video sabitleme, ekran yenileme hızı, genişletilebilir ekranlı akıllı telefon ve artırılmış gerçeklik gözlüğü gibi yenilikçi teknolojiler yer alıyor. OPPO, ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ vizyonu ile inovasyonun amacının insanlar olması gerektiğine inanıyor.

SuperVOOC Hızlı Şarj Teknolojisi

OPPO’nun hızlı şarj teknolojisindeki başarısı geçtiğimiz yıl tanıtılan Find X2 modelinde kendisini göstermişti. 65W SuperVOOC 2.0 şarj cihazıyla Find X2’nin pili, 10 dakikada %40 dolum sağlayabiliyor ve yalnızca 38 dakikada tam olarak şarj edilebiliyor. 2020 ayrıca, cep telefonları için yeni bir şarj hızı rekoru kıran OPPO’nun 125W hızlı şarj teknolojisinin piyasaya sürüldüğüne de tanık oldu. Akıllı telefon sektöründe bu alandaki en yeni gelişmeye işaret eden 125W hızlı şarj teknolojisi, telefonun pilini yalnızca 5 dakikada %41’e kadar ve 20 dakikada %100’e kadar şarj edebiliyor.

Yapay Zeka Algoritması

OPPO, akıllı telefonların geleceğinde önemli bir yere sahip olan yapay zekaya sunduğu üstün teknolojilerle öncülük ediyor. OPPO’nun akıllı telefonlarında kullandığı yapay zeka özellikleri, internette gezinirken, anlık görüntüler, videolar ve portreler çekerken kullanıcıların yaratıcılığını geliştiriyor. Kamera tarafında sahip olduğu yapay zeka gece çekim modları, kullanıcıların en belirgin renklerin ve netliğin ön planda olduğu kaliteli gece fotoğrafları çekmelerini sağlıyor.

Hibrit Zoom

Yeni nesil hibrit zoom üzerinde çalışmalar gerçekleştiren OPPO, kullanıcıların fotoğrafçılık deneyimlerine dayanarak 85mm ve 135mm orta odak uzunluklarında çekim deneyimini ve görüntü kalitesini iyileştirmeye odaklanıyor. Optimize edilmiş 85mm odak uzaklığı, nesnelerin kenarlarını keskinleştirmek için mükemmel bir iş çıkararak düşük ışıkta bile gerçek renklerde daha canlı görüntüler sağlıyor. 135mm odak uzaklığı ise, zenginleştirilmiş bir alan ve derinlik hissi yaratan ayrıntılar sunuyor. 

Ultra Video Sabitleme

OPPO’nun akıllı telefonlarında kullandığı Ultra Video Sabitleme özelliği şimdiye kadarki en iyi sarsıntı önleme teknolojilerinden biri olarak dikkat çekiyor. Dağ bisikleti veya kaykay gibi sallantının yoğun olduğu ortamlarda OPPO kullanıcıların, inanılmaz akıcılıkla daha fazla aksiyon dolu anı sarsıntı olmadan yakalamasına yardımcı oluyor.

Artırılmış Yenileme Hızı

OPPO, 2020 yılında piyasaya sunduğu Reno4 Pro modelinde, ekran yenileme hızını 90Hz’ye yükselterek 3D çerçevesiz ekranının sınırlarını zorladı. 180Hz dokunmatik örnekleme hızıyla birleştirilen artırılmış yenileme hızı, Reno4 Pro ile görsel pürüzsüzlüğün belirgin olmasını sağlıyor. Bununla birlikte esnek bir 120Hz QHD+ AMOLED ekran sunmayı seçen ilk Çinli akıllı telefon markası olan OPPO’nun Find X2 modeli de 240Hz örnekleme hızına ulaşabilen Y-OCTA dokunmatik ekranı kullanan ilk telefon olarak da dikkat çekiyor.

OPPO X 2021

OPPO Ar-Ge’sinin esnek ekran alanındaki en yeni başarısı olan OPPO X 2021 genişletilebilir ekran (rollable screen) konseptli akıllı telefon, kullanıcılara daha doğal bir interaktif deneyim sunuyor. En küçük boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm), en büyük boyutlarda ise 7,4 inç (17,89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı mümkün kılan akıllı telefon, kullanıcıların ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabilmelerini mümkün kılıyor.  

OPPO AR Glass 

Kullanıcıyı sarmalayan artırılmış gerçeklik gözlüğü OPPO AR Glass 2021’de stereo balık gözü kamera, uçuş süresi algılayıcı (ToF) ve bir adet RGB kamera gibi çeşitli algılayıcılar bulunuyor. Bu algılayıcılar, akıllı telefon etkileşimleri, hareket tabanlı etkileşimler ve mekansal yerelleştirme gibi sadece bir dizi doğal etkileşimi desteklemekle kalmıyor, üç boyutlu mekansal lokalizasyonu saniyenin binde birine yakın kesinlikte hesaplıyor.