Office business woman look at Bitcoin btc cryptocurrency as saving bank account in finance exchange trade for digital money technology cash. Person invest in electronic online payment money market

Kriptoda beklenen ile gerçek fiyat farkından korunmanın 5 yöntemi

Satın alma işleminde, beklenen ve gerçek fiyat arasındaki farkı ifade eden slipaj, kripto ticareti için kaçınılmaz risklere yol açabiliyor. Çoğunlukla volatilite, düşük piyasa likiditesi gibi sebeplerden dolayı meydana gelen kripto slipajı, blok zincirine ve platformlara bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Kripto para birimlerinde oluşan slipajı azaltma noktasında piyasa analizi, limitleri sınırlama gibi yöntemlerin yanı sıra Ledger Live uygulamasını kullanmak, daha güvenli bir kripto yatırımının kapılarını açıyor.  Kritik dijital varlık güvenliği ve kullanımı konusunda dünya lideri olan Ledger, kripto işlemlerinde meydana gelecek slipaj durumundan korunmanın 5 yolunu paylaşıyor.

Dijital varlık dünyasını yakından ilgilendiren slipaj, kripto yatırımlarında birtakım dalgalanmalara yol açabiliyor. Satın alma işlemi sırasında ödenmesi gereken fiyattan daha yüksek bir rakamla karşılaşılma anlamına gelen slipaj, kripto ticaretinin gelişmesini geciktiren kritik bir faktör. Düşük piyasa likiditesi, volatilite, ağ tıkanıklığı başta olmak üzere birçok sebepten meydana gelebilen slipaj, kriptoda işlem yapma hızını etkiliyor. Bu sebeple doğru yöntemler aracılığıyla slipaj oranlarından kaçınmak, güvenli yatırım noktasında önem teşkil ediyor. Zarar durdurma, otomatik ticaret sistemleri kullanmak gibi adımlarla slipajdan kaçınılsa da Ledger Live aracılığıyla potansiyel kazanç ve kayıplar öngörülebildiğinden, yatırımlar daha güvenli bir şekilde garanti altına alınıyor. Kritik dijital varlık güvenliği ve kullanımı konusunda dünya lideri olan Ledger, kripto satın alma işlemlerinde meydana gelecek slipaj durumundan kaçınmanın 5 yolunu sıralıyor.

1. Limit emirlerini sınırlamak: Limitli emir vermek, slipajı önlemek için oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılır. Limit emri, kullanıcıların talep ettiği belirli bir alış veya satış fiyatını belirtmesine olanak tanır. Bu tür bir alım veya satım emri, yalnızca belirlenen fiyatta gerçekleşir. Böylece herhangi bir slipaj söz konusu olamdan arzu edilen sonuç garanti edilir.

2. Zararları durdurmak: Potansiyel slipajı en aza indirmenin popüler bir yöntemi olan zarar durdurma işlemi, satın alma gerçekleşmeden önce fiyat hareketini kısıtlar. Böylece fiyat çok

fazla dalgalansa bile işlem yapılmasına izin vermez. Bu durum kripto varlık sahiplerinin işlemleri üzerinde sorumluluk üstlenmesine olanak tanıyarak slipajdan kaynaklanan önemli kayıp riskini azaltır.

3. Ticaret botları kullanmak: Otomatik ticaret sistemleri slipajı azaltmanın etkili yolları arasında yer alır. Ticaret botları, piyasaları izlemek ve uygun koşullar sağlandığında hızlı bir şekilde alım satımları gerçekleştirmek için gelişmiş algoritmalar kullanır. Bu yöntem, potansiyel fiyat hareketlerini ortadan kaldırırarak hızlı ve etkili bir şekilde işlem gerçekleştirmeye olanak tanır.

4. Kripto piyasasını analiz etmek: Piyasa koşullarını takip etmek, slipaj nedeniyle kayıpların sınırlanmasına olanak tanır. Piyasayı etkileyebilecek haber ve olaylardan haberdar olarak emirleri buna göre ayarlayarak beklenmedik fiyat değişimlerinden kaçınılabilir ve olası kayıplar en aza indirilebilir. Elbette bu yeteri kadar güvenli bir yöntem değil çünkü beklenmedik bir yoğunluk işlemlere zarar verebilir.

5. Ledger Live kullanmak: Kripto ticaretinde kritik bir rol oynayan slipajı en aza indirmek, yatırımları korumak adına önemli bir yere sahip. Güvenli şekilde kripto para birimleri satın almak için Ledger Live tercih etmek, slipaj oranlarının tahmin edilmesine ve fiyat farklarını değerlendirerek bilinçli bir yatırım yapılmasına olanak tanır. Ledger Live, kullanıcılarına kripto dünyasının dinamikleri noktasında başarılı bir donanımın kapılarını açar.