Samsung, yeni Galaxy Watch5, Galaxy Watch5 Pro ile Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4’ü tanıttı.

Samsung, ileri seviye sensörlerle sunduğu sezgisel iç görüler ve daha gelişmiş teknolojik özellikleriyle sağlık ve fitness alışkanlıklarını yeniden şekillendiren Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro akıllı saatlerini tanıttı. Yeni Galaxy Watch5 serisi, veriye dayalı uyku ve sağlık takibi, EKG, tansiyon ölçümü sunan, kişiselleştirilmiş tasarım ve daha dayanıklı yapısıyla, günlük sağlık ve fitness alışkanlıklarını tamamen değiştiriyor.

Samsung, kullanıcıların sağlık ve fitness hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak, ileri teknolojilerle donattığı yeni Galaxy Watch5 ile Galaxy Watch5 Pro akıllı saatleri tanıttı. Yeni Galaxy Watch5, kullanıcıların her gün kullandığı özellikleri daha da geliştirirken, Galaxy Watch5 Pro da Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en dayanıklı ve en fazla özelliğe sahip akıllı saat olarak dikkat çekiyor. Galaxy ekosistemiyle mükemmel bir uyum içinde çalışan yeni Galaxy Watch5 serisi, kullanıcılara sağlık takibinde yeni bir deneyimin kapılarını aralıyor.

Dijital sağlık takibinde yeni bir çağ başlıyor

Yeni Galaxy Watch5, dijital sağlık izlemede yeni bir çağ başlatan, Samsung’un özgün BioActive Sensörü ile geliyor. İlk olarak Galaxy Watch4 serisinde kullanılan BioActive Sensör, Optik Kalp Atış Hızı, Elektrik Kalp Sinyali ve Biyoelektrik Empedans Analizi olmak üzere üç ayrı ve güçlü sağlık sensörünü bir arada kullanan tek ve özgün bir çipe sahip. Bu sayede kalp atış hızı (kalp ritmi), kandaki oksijen seviyesi ve hatta stres seviyesi gibi ayrıntılı tespitler sunulabiliyor. Bunların yanı sıra, kullanıcılar doğrudan yeni Galaxy akıllı saatlerini tansiyon ve EKG ölçüm cihazı olarak kullanabiliyor. Samsung, bu özellikleri Türkiye dahil, 63 ülkede kullanıma sunuyor.

Galaxy Watch5 serisi, Galaxy Watch4’le kıyaslandığında artan yüzey ve temas alanı sayesinde sağlık ölçümlerini daha doğru olarak yapıyor. Ayrıca, güçlü 3’ü 1 arada BioActive Sensörü, yeni ısı sensörü dâhil, Galaxy Watch5 serisinin diğer sensörleriyle birlikte çalışarak kullanıcılara sağlık durumlarıyla ilgili daha ayrıntılı bir tablo çizebiliyor. Isı sensörü, kızılötesi teknolojisini kullanarak, bulunduğunuz ortamın sıcaklığı değişse dahi daha doğru okuma yapabiliyor. Bununla birlikte, gelecekte menstrüel döngü takibi özelliğinin de Türkiye’de kullanıma açılması planlanıyor.  Tüm bunlar da geliştiricilere, sağlık ve zindelik alanında sundukları opsiyonları çoğaltarak, kullanıcılara yepyeni deneyimler yaşatmalarını sağlayacak yeni imkanlar sunuyor. 

Herkesin fitness deneyimini iyileştirecek bütüncül sağlık bilgileri 

Galaxy Watch5, fitness aktivitelerinin de ötesine geçerek, egzersiz sonrası, dinlenme, iyileşme ve uyku süreçleriyle ilgili de bilgi veren, kapsamlı bir uçtan uca deneyim sunuyor. Vücut Kompozisyonu ölçü aracı kullanıcının genel sağlığıyla ilgili eksiksiz bir görünüm sunarken, kişisel egzersizler yoluyla yönlendirme ve kaydedilen ilerlemeleri gözlemleme olanakları sağlıyor. Galaxy Watch5 serisi kullanıcıları ayrıca, kalp atış hızı ile terleme sonucu sıvı kaybı sonrası kişiye özel su tüketim tavsiyeleri gibi iyileşme verileriyle destekliyor.

Galaxy Watch5’in daha büyük 44mm’lik seçeneği, Graphite, Sapphire ve Silver renk alternatifleriyle, küçük 40mm opsiyonu ise Graphite, Pink Gold ve Silver renk seçenekleriyle kullanıcılarla buluşuyor. Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro, 10 Ağustos’tan itibaren belirli pazarlarda ön siparişe, 9 Eylül’den itibaren ise genel satışa sunulacak. 

Samsung dördüncü nesil Galaxy Z serisinin yeni üyeleri Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 ile geleneklerden sıyrılıyor, günlük yaşamı iyileştiren ve dönüştüren yeni bir deneyimin kapılarını aralıyor. Galaxy ekosistemiyle mükemmel bir uyum içinde çalışarak yeni özellikler sunan seri, kullanıcılara ileri teknolojik donanımların yanı sıra benzersiz bir Galaxy deneyimi de yaşatmak üzere tasarlandı.

Serinin yeni üyesi Galaxy Z Flip4, Samsung’un ikonik katlanabilir tasarımının üzerine geliştirilmiş kamera deneyimi, daha büyük bir pil kapasitesi[1] ve daha fazla kişiselleştirme olanağı gibi önemli özelliklerle kullanıcılara sunuluyor. Galaxy Z Fold4 ise Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en kapsamlı akıllı telefon deneyimini sunarak, kullanıcılar için yepyeni deneyimlerin yolunu açıyor. Galaxy Z Fold4, şekil değiştiren tasarımının yanı sıra kişisel bilgisayarları aratmayan çoklu görev özelliği, ileri kamera teknolojisi ve güçlü mobil işlemcisiyle öne çıkıyor.

Samsung Electronics Mobil Deneyim Bölümü Başkanı TM Roh, yeni Galaxy Z serisiyle ilgili şunları söyledi: “Yeni Samsung Galaxy katlanabilir akıllı telefonlar, kullanıcı odaklı inovasyon felsefemiz doğrultusunda yapılandırıldı.Yeni Galaxy Z serisinin gelişmiş kişiselleştirme özelliği ve ileri teknolojisiyle herkes için yepyeni imkanların kapısını aralıyoruz. Birinci sınıf iş ortaklarımızla işbirliği halinde geliştirdiğimiz yeni nesil katlanabilir cihazlar, en dinamik kullanıcıların dahi ihtiyaçlarını karşılayabilen benzersiz bir mobil deneyim sunuyor. Kararlılıkla sürdürdüğümüz çalışmalarımız ve sektör liderliğimiz sayesinde, katlanabilir cihazların yarattığı heyecan giderek artıyor. Bu cihaz kategorisini radikal bir proje olmaktan, dünya çapında milyonların severek kullandığı ana akım bir cihaz serisine dönüştürmeyi başardık.”

Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Azdemir ise, “Galaxy ekosistemindeki inovasyonlarımız, her geçen gün daha fazla insanın yaşamına dokunurken, onlara fayda sağlamaya devam ediyor. Samsung olarak, yeni nesil katlanabilir akıllı telefonlarımızla akıllı telefon dünyasında ve mobil deneyimde heyecan verici bir dönüşüm başlatıyoruz. Sadece bununla da kalmıyor, dünyanın en kapsamlı akıllı cihaz ekosistemlerinden biri olan Galaxy’i şimdi katlanabilir akıllı telefonlarımızla daha da işlevsel hale getiriyoruz. Yeni Galaxy Z serisiyle birlikte kullanıcılarımızı benzersiz Galaxy inovasyonlarını deneyimlemeye davet ediyoruz” dedi.

Galaxy Z Flip4: Katlanabilir akıllı telefonlar için eşsiz özellikler

Yeni Galaxy Z Flip4, kullanıcıların en sevdiği özelliklerin daha da iyileştirildiği, çığır açan kişiselleştirme özelliğiyle dikkatleri üzerine topluyor. Kompakt görünümlü tasarımı, ileri teknolojik özellikleri ile sıra dışı bir deneyimi mümkün kılıyor. Kullanıcılar, yeni Galaxy Z Flip4’ün kapağını aralayarak FlexCam özelliğini aktifleştirebiliyor, böylece telefona dokunmadan grup selfie’leri ya da eller serbest videolar çekebiliyor.[2] Samsung’un Meta ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde FlexCam; Instagram, WhatsApp ve Facebook gibi en sevilen sosyal platformlar için optimize edildi. Kullanıcılar, ana kamerayı yükseltilmiş Hızlı Çekim özelliğinde kullanarak, doğrudan Kapak Ekranı üzerinden yüksek çözünürlüklü selfie’ler çekebiliyor. Ayrıca, Hızlı Çekim moduyla yüksek çözünürlüklü videolar çekerken Esnek moda kesintisiz bir biçimde geçiş yaparak videoyu durdurmaya gerek kalmadan eller serbest şekilde çekime devam edebiliyor. Bu da içerik üreticiler ve vlogger’lar için önemli bir kolaylık sunuyor.

Kullanıcılar yeni Galaxy Z Flip4 ile artık Portre Modu’nda da selfie çekebiliyor ve Hızlı Çekim özelliğini kullanarak gerçek fotoğraf boyutunda ön izleme yapabiliyor. Galaxy Z Flip4’ün gücünü Snapdragon® 8+ Gen 1 işlemcisinden alan, yüzde 65 daha parlak sensöre sahip iyileştirilmiş kamerasıyla[3] fotoğraf ve videolar artık hem gece hem gündüz çok daha keskin ve sabit görünüyor. Gerçek anlamda eller serbest bir deneyim için tasarlanan Galaxy Z Flip4, tamamen Kapak Ekranı üzerinden telefon görüşmeleri yapmaya, mesajları yanıtlamaya  imkan sunuyor. Galaxy Z Flip4, geliştirilmiş 3,700mAh piliyle iki şarj arası sürede daha fazla fotoğraf çekebilmeyi, içerik izlemeyi ve bağlantıda kalabilmeyi sağlıyor[4]. Artık Galaxy Z Flip4’te de desteklenen Süper Hızlı Şarj özelliğiyle, 30 dakika gibi bir sürede telefonu yüzde 50 oranında şarj etmek mümkün oluyor.[5] Bu sayede kullanıcılar şarjları azaldığında da bağlantıda kalmaya devam edebiliyor.

Galaxy Z Flip4, daha ince menteşesi, düzleştirilmiş kenarları, kontrast oluşturan puslu arka cam ve metal çerçeveleriyle, Samsung’un bugüne kadarki en özel tasarımlarından birine sahip. Kullanıcılar Kapak Ekranında ve Ana Ekranda yer alan Galaxy Temalarıyla, özel fontlar, ikonlar ve tasarımlar kullanarak Galaxy Z Flip4’ü tamamen kişiselleştirebiliyor. Ayrıca kullanıcılar kendi Kapak Ekranlarını, yeni saat tasarım görselleri, fotoğraf, GIF ve hatta video gibi farklı formattaki arka planlar kullanarak oluşturabiliyor[6]