Kahvaltanın yıldızı teknoloji ürünleri

Teknoloji gıda pişirme ve hazırlama alanında büyük bir atılım gerçekleştirdi. Bu noktada çocukların beslenmesi de hayli önem taşıyor. HardwareLab olarak hem kaliteli, hem pratik, hem de kolay kullanışlı ürünleri sizler için derledik.

HardwareLab, okulların açıldığı dönemde çocukların en temel öğünü olan kahvaltı ile beslenme çantalarında yer alan yiyeceklerin hazırlanmasında başrolde bulunan teknolojik ürünleri sizler için araştırdı. Fiyat performans açısından en çok tercih edilen ve kullanışlı olan küçük mutfak aletleri, çalışan anne babaların çocuklarını okula hazırlamasına yardımcı oluyor.

Yumurta ile protein depolayın

Çocukların kahvaltı sofraları ve okul öğünlerinin ilk sırasında protein kaynağı yumurta bulunuyor. Yumurtayı çocukların sevdiği kıvamda hazırlamak için ise teknolojinin sunduğu birçok olanak mevcut. Bunlardan en önemlesi ise yumurta pişirme aletleri. Hakman Elektronik’in Türkiye distribitörü olduğu dünyaca ünlü yemek hazırlama markası Cuisinart’ın çok işlevli yumurta pişiricisi bu kategorinin lider ürünleri arasında bulunuyor. Haşlanmış, poşe ve omlet şeklinde üç farklı pişirme seçeneği bulunan üründe seçilen pişirme seçeneğine göre 3 ile 10 adet arası yumurta hazırlanabiliyor. Üç yıl garanti sunulan ürün, pratik kullanımının yanı sıra çocuklara protein sağlamak için ebevynlerin vazgeçilmez yardımcısı olmaya aday. Cuisinart CEC10E Çok İşlevli Yumurta Pişiricisi’nin satış fiyatı ise 899 TL.

En kaliteli meyve suları için

Kahvaltı öğünün vazgeçilmezleri arasında meyve suyu bulunuyor. Çocuklara içinde katkı maddesi bulunan meyve sularını içirmek, obezite başta olmak üzere birçok sağlık sorununu beraberinde getiriyor. En büyük önlem ise doğal meyeve sularını üretmekten geçiyor. Bunun için en önemli yardımcı ise katı meyve sıkacağı. Arçelik’in K 1583 SMS Katı Meyve Sıkacağı ürünü çocukların sevdiği birçok meyveden elde edilen doğal meyve suyunun sofrada yer almasını sağlıyor. 750 ml sürahi kapasitesine sahip katı meyve sıkacağı ile çocuklara sade ya da karışık meyve suları hazırlamak ya da beslenme çantalarına doğal meyve suları koymak mümkün. 21 cm genişliğe sahip ürün, küçük mutfaklarda bile kolayca kullanılabilme özelilğine sahip. Aynı zamanda inox yüzeyi kolay temizlenebiliyor. Ürünün satış fiyatı ise 849 TL.

İstenilen ekmeği pişiriyor

Günümüzde sağlıklı ve doğal ekmek tüketmek en önemli beslenme rejimleri arasında bulunuyor. Çocukların sabah kahvaltılarında ve beslenme çantalarnıdaki sandivç ile tostlarda doğal ekmek kullanmak da hayli önemli. Bu ihtiyacı karşılamak içinse Arzum’un AR2017 Panetti Ekmek Yapma Makinesi’ni öneriyoruz. Yoğurmadan başlayarak kullanılmak istenen ekmeğe göre hafif, orta, yoğun şeklinde 13 pirişme fonksiyonu bulunan üründe, normal undan tam buğday ekmeğine kadar birçok ekmek çeşidini pişirmek mümkün. Pişirilen ekmeğin 1 saat boyunca sıcak tutulmasını da sağlayan ürün, LCD ekranı sayesinde yeniden başlatma ve istenilen saatte devreye girme gibi özellikleri barındırıyor. Öte yandan üründe bulunan gözlem penceresi ile ekmeğin hangi kıvamda piştiği de gözlenebiliyor. Ürünün satış fiyatı ise 1.899 TL.

Çocukların beslenme çantası için

Tost hem kahvaltı hem de beslenme çantalarının vazgeçilmez öğünleri arasında bulunuyor. Tost için kaliteli bir ürün ise hayli önemli. Cuisinart GR47E Çok İşlevli Izgara/Tost Makinesi hem tost hem de ızgara yapma özelliğine sahip. 8 cm e kadar ayarlanabilir menteşe ile farklı kalınlıktaki malzemeleri kolayca et ve balık pişirilebiliyor. 240 dereceye kadar ayarlanabilen profesyonel yüksek ısı ayarı imkanı olan üründe, hızlı ısınma süresi ve eşit ısı dağılımı imkanı var. Çıkartılabilir plaka sistemi yer alan üründe, sağlıklı pişirme ve eşit ısı dağılımı için sağlığa zararlı PFOA içermeyen yapışmaz alüminyum kaplama plakalar, yağ kullanımı gerektirmeden kullanım salğıyor. Öte yandan damlama haznesi, yemeklerden akan yağı toplayarak daha sağlıklı pişirmeye ulaştırıyor. Ürünün satış fiyatı ise 2.699 TL.