Efes’te geçen Türk yapımı oyun Ephesus, The Game Development’te yarışacak


Oyun geliştirme dünyasının farklı kategorilerde yarıştığı The Game Development World Championship yarışmasının bu haftaki “Hayranların Favorisi” kategorisinde Türk geliştiricilerinin yayınladığı “Ephesus” aday gösterildi. Ephesus’un büyük finale doğru attığı adımlarda şimdi sizlerin oylarına ihtiyacı var!

Oyun geliştirme dünyasının şampiyonası GDWC’de yılın oyunu adaylığına gittikleri yolda Ephesus’u siz de buraya tıklayarak üye olmaya gereksinim duymadan “Vote” butonuna tıklayarak destekleyebilir ve yılın favori oyununun bir Türk oyunu olmasına katkı sağlayabilirsiniz. Ephesus oyunculara milattan önce 100 yılında Efes’te Antik Roma’nın en gösterişli zamanlarını deneyimleme fırsatı sunuyor. Bu açık dünyada hikaye görev dizileriyle desteklenirken kaynak toplayarak üretim yapma, yapılar inşa etme, ticaret yapma şansı sunarken gladyatör yetiştirmede ustalaşarak ihtişamınızı tüm diyara gösterebilirsiniz.

Eski Roma Vatandaşının hayatı

Aksiyon, macera, rol yapma ve hayatta kalmanın harmanlandığı Ephesus çok yakında Steam platformunda oyun dünyası ile buluşacak. Oyunla ilgili son haberleri almak için Steam sayfasından Ephesus’u istek listesine ekleyebilir ve internet sitesini takip edebilirsiniz.Uluslararası Pazarda Yeni Bir Türk Oyun Stüdyosu: The Pack Studios İzmir temelli The Pack Studios yıllardır oyun geliştiren ve büyük oyun tutkunu olan 7 kişiden oluşuyor. Oyunu geliştirme süreçlerinde Roma İmparatorluğu’nun şehir planlaması ve göz kamaştırıcı mimarisini incelemek için Efes’in tarihini derinlemesine incelediklerini ve bu ruhu yerinde tatmak için Efes’e turlar düzenlediklerini belirtiyorlar. Hedefleri Efes’i bir Roma vatandaşı gibi oyunculara deneyimletmek olan ekibin bir de oyunculara verdikleri en büyük söz ise oyunu tüm tutku ve özveriyle geliştirecek oluşları.

Oylama sayfası:
https://thegdwc.com/pages/game.php?game_guid=0dd29573-7c61-4a98-87b7-dfa5da24ff47