E-Spor Formalarında Migros Yazacak

Migros, geçtiğimiz senelerde e-spora verdiği desteği yeni yılda da sürdürüyor. Espor Kulüpler Birliği ve ilk resmi sponsoru olan Migros, iki senelik anlaşmalarını bir sene daha uzatarak gençler için el ele vermeye devam edecek. Yapılan anlaşma kapsamında kulüpler bu sene de formalarında Migros adını taşıyacak. 

 Türkiye’nin öncü şirketlerinden Migros, gençlere yaptığı yatırımı artırarak sürdürüyor. Ülkemizde e-sporu temsil eden en büyük kulüplerin 2017 yılında kurmuş olduğu E-spor Kulüpler Birliği’nin ilk resmi sponsoru olan Migros, desteğine yeni yılda da devam ediyor. Migros ve E-spor Kulüpler Birliği yaptıkları 2 yıllık sözleşmeyi yenileyerek bu seneye de taşıma kararı aldı. Anlaşma kapsamında kulüpler bu sene de formalarında ve iletişim çalışmalarında Migros’a yer verecek. Migros Ticaret A.Ş. Marka İletişimi ve CRM Direktörü Kına Demirel, “Kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin memnuniyeti için öncü çalışmalara imza atıyor, trendleri yakından takip ediyoruz. Dijitalleşmeyle birlikte bu alanda yükselen değerlere de çalışmalarımız kapsamında öncelik tanıyoruz. Geleceğimiz olan gençler için yaptığımız her çalışma bizim için farklı bir anlam taşıyor. Türkiye’de ve dünyada özellikle gençlerin takip ettiği e-spor alanında ülkemizin önde gelen kuruluşu E-spor Kulüpler Birliği ile son 3 senedir iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. E-spor Kulüpler Birliği’nde yer alan takımların değerli oyuncularının da Migros aracılığıyla sağlıklı beslenmelerine katkıda bulunabilmek bizim için çok kıymetli. Bunun yanında e-spor ekosisteminin büyümesine ve gelişmesine çok önem veriyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz sene espor.migros.com.tr adresimiz üzerinden turnuvalar düzenlemeye başladık. Oyunseverler tarafından ilgiyle karşılanan dikkat çekici turnuvalar ve ödüllü etkinliklerle 2021 yılında da e-spor konusunda birçok ilke imza atmaya devam edeceğiz” dedi. 

İlgiye Teşekkür Ederiz

 E-spor kulüplerinin ve lisanslı e-sporcularının hukuki düzeyde korunması ve haklarının savunulması, ülkemizde e-sporun daha iyi yerlere gelebilmesi ve gelişimi için tüm espor takımlarıyla iş birliğinde bulunduklarını belirten E-spor Kulüpler Birliği Başkanı Sina Afra sözlerini şöyle sürdürdü: “Sponsorlarımızın desteği ile e-sporun geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. Migros ile iletişimimizin ne kadar sağlam temeller üzerine konulduğu anlaşmanın devamı ile kanıtlanmış oldu. 3 yıldır verdikleri destek bizim hem onurlandırıyor hem de mutlu ediyor. Zorlu pandemi günlerinde bizi yalnız bırakmayan, ilk yılımızdan itibaren en önemli destekçilerimizden biri olan Migros’a, Türk e-sporuna gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve birlikteliğimizin uzun yıllar devam etmesini diliyorum.”

Türkiye’de 30 milyon oyuncu var

Tüm zamanların en hızlı büyüyen spor dalı olan esporun 2021 yılı sonunda yaklaşık 650 milyon takipçisi olacağı, gelirlerinin ise global bazda 1,8 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. 30 milyonu aşkın oyuncusu bulunan Türkiye, espor ile direkt ilgilenen 4,5 milyon kişi, dönemsel olarak ilgi gösteren 13 milyonu aşkın kişi sayısı ile esporun dünya arenasındaki major ülkelerinden biri olarak görülüyor.