Vodafone TV’yi 1.2 Milyon Kullanıcı İzliyor

Vodafone TV, 2020’de de müşterilerini kaliteli TV ve video içeriğiyle buluşturmaya devam etti. Kullanıcılarına 90’ı aşkın TV kanalı ve 6 binin üzerinde seç-izle içeriği sunan Vodafone TV, bugüne kadar 5 milyondan fazla indirildi. 2020’de Vodafone TV’nin aylık aktif kullanıcı sayısı 10 kat, Vodafone TV’yi mobil cihazlarından izleyen kişi sayısı ise 7 kat arttı.

Dijital TV platformlarından Vodafone’un  servisi Vodafone TV, 2020’de kullanıcılarına, 24 saate kadar geri alma özelliği ile 90’ı aşkın TV kanalını ve çoğunluğu film, dizi, belgesel ve çizgi filmden oluşan 6 binin üzerinde seç-izle içeriği akıllı telefonlarından, tabletlerinden, web’den ve Smart TV üzerinden izleme imkânı sundu. Google Play, Apple App Store, Android TV, LG Content Store, Samsung Smart Hub ve Apple TV online mağazalarından da erişilebilen Vodafone TV uygulaması, bugüne kadar 5 milyondan fazla indirildi. 2020’de Vodafone TV’nin aylık aktif kullanıcı sayısı 10 kat artarak 1,2 milyona ulaştı. Vodafone TV içeriklerini mobil cihazları üzerinden izlemeyi tercih edenlerin sayısı ise yaklaşık 7 katına çıktı.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Otluoğlu

Yayına Devam Edeceğiz

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Otluoğlu, şunları söyledi: “Vodafone TV servisimizle, Türkiye’nin dört bir yanında müşterilerimize kaliteli TV ve video içeriğini kesintisiz olarak ve uygun fiyatla sunmaya devam ediyoruz. Vodafone TV, 90’ı aşkın TV kanalı ve 6 binin üzerinde seç-izle içeriği ile her zevke hitap eden zengin bir portföye sahip bulunuyor. Vodafone TV, 2020’de de müşterilerimizin ilgi odağı olmayı sürdürdü. Uygulamamız bugüne kadar toplam 5 milyonu aşkın indirme sayısına ulaştı. Vodafone olarak, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ürün ve servislerle her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Her Zevke Uygun İçerik

Vodafone TV, 2020’de her zevke ve ihtiyaca uygun içerik sunmayı sürdürdü. FX, FOXCRIME, National Geographic, National Geographic Wild, Viasat History ve Explore kanallarının en seçkin dizi ve belgesellerini, “Kafa Doktoru” ve “Eski Zamanlar” gibi Vodafone TV’ye özel prodüksiyonları izleyicileriyle buluşturan Vodafone TV, sinemasever müşterileri için SinemaTV kanallarını ve SinemaHemen seç-izle filmlerini portföyüne kattı. Dünyaca ünlü içerik üreticisi BLACKPILLS’in kısa formatlı dizileri de Türkiye’de ilk kez Vodafone TV’de yayınlanmaya başladı.  Vodafone TV, 2020’de seç-izle içeriklerin izlenme süresini 3 katına çıkararak önemli bir başarıya imza attı. Vodafone TV’de son 1 yılda en çok izlenen ilk 3 ana kanal ATV, FOX ve TV8 olurken, en çok izlenen diziler “The Walking Dead”, “War of the Worlds”, “Alef”, “Supernatural”; en çok izlenen filmler ise “Hareket Sekiz”, “Dünya Savaşı Z” ve “Transformers: Kayıp Çağ” oldu. Yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu’nun yaptığı, başrollerinde Ali Sunal, Onur Atilla, Devrim Yakut, Gürgen Öz, Bihter Dinçel ve Sarp Bozkurt’un yer aldığı komedi-aksiyon filmi “Hareket Sekiz”, sinemalardan hemen sonra sadece Vodafone TV’de yayınlandı.

Avrupa Ligleri Yoğun İlgi Gördü

Vodafone TV, 2020’de sporseverlerin de popüler TV servisi olmayı sürdürdü. S Sport, S Sport2, NBA TV ve EDGEsport gibi spor içeriklerini izleyicileriyle buluşturan Vodafone TV’de İngiltere Premiere Ligi, Almanya Bundesliga Ligi, Portekiz Premier Ligi, Avusturya Futbol Ligi Tipico Bundesliga maçları, en çok izlenen spor içerikleri arasında yer aldı. Türkiye’nin en büyük profesyonel espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin Vodafone TV’den canlı yayınlanan yeni sezon maçlarını ise  yıl boyunca 130 bin kişi izledi. Vodafone TV, 2020’de pandemi tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim almaya başlayan öğrencilere de destek oldu. Yaklaşık 480 bin Vodafone TV kullanıcısı, EBA TV kanallarını sahip oldukları paket fark etmeksizin internetlerinden yemeden izledi.