2020’nin Yıldızı Zoom, 2021’i Özel Bir Videoyla Kutladı

Covid-19 pandemisi günlerinde iş ve okul hayatının kurtarıcısı olan Zoom, 2021’in gelişi şerefine özel bir video hazırladı. Ayrıca şirket yılbaşı kutlaması için 50 bin kişilik de bir parti düzenleyecek.

Geride bıraktığımız yıl içinde yoğunlaşan sağlık krizi, iletişim kurma ve çalışma biçimlerimizi değiştirdi. Bu sırada; dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişinin Zoom platformundan faydalanarak uzaktan işlerini sürdürmeleri, eğitimlerine devam etmeleri, sağlık hizmetine ulaşmaları, aileleri ve sevdikleriyle görüşebilmeleri ve hatta evlenmeleri bile mümkün oldu.

Zoom, 2020 yılında birçok önemli gelişmeye imza attı. Bunların başında kullanıcılara sunulan 400’den fazla özellik kadar, iş ve bireysel kullanım için yeni ürün ve çözümler geliyor.

Şirket için 2020’de önemli olan başlıklar aşağıdaki şekilde sıralandı:

Türünün en iyi uygulamalarını Zoom deneyimine doğrudan dahil ederek, görüşme öncesi, esnasında ve sonrasında kesintisiz iş birliği ve toplantı yönetimi sağlayan ve etkileşimi artıran Zoom Apps tanıtıldı.

Zoom for Home ile uzaktan çalışanlar, evlerindeki çalışma alanlarına Zoom üzerinde kesintisiz iletişim ve iş birliği sağlayan cihazlar dahil etti.

OnZoom adlı sanal etkinlik pazar yeri ile online deneyimler sunmak, keşfetmek ve bunlara katılmak mümkün hale geldi.

Tüm görüşmelere 256 bit AES-GCM şifreleme ekleyen ve diğer güvenlik geliştirmeleriyle toplantı sahibi kontrolleri ekleyen Zoom 5.0 sürümü kullanıma açıldı.

Uçtan uca şifreleme, Zoom sunucuları da dahil olmak üzere, katılımcıların haricinde kimsenin toplantıyı şifreleyen şifre anahtarlarına erişimi olmamasını sağladı.

Özellikle Zoom 5.0 ve uçtan uca şifreleme, şirket için güvenliğin en üst seviyedeki öncelik olduğunun altını çizdi. Platformun küresel kullanımı büyük bir hızla artarken, şirket mühendislik kaynaklarının tamamını kullanıcı güvenliğini artırmaya ayırdı. Ürün ve mühendislik ekipleri, kapsamlı görüşme içi kontrollere erişim sağlayan Güvenlik simgesi, “Kullanıcı Raporla” işlevi ve daha detaylı veri yönlendirme seçenekleri gibi güvenlik geliştirmelerine odaklandılar.

Görüşme Limitini Kaldırdı

Zoom CEO’su Eric S. Yuan, 2020 yılını değerlendirirken şu ifadeleri kullandı: “İş arkadaşları, müşterileri, iş ortakları, sınıf arkadaşları, aile mensupları ve arkadaşlarıyla bağlı kalmak için Zoom’a güvenen herkese en içten şükranlarımı sunuyorum. Bizi evlerinize, hastanelere ve okullarınıza kabul ettiğiniz için teşekkürler. Doğum günlerinizin, düğünlerinizin ve mezuniyetlerinizin bir parçası olmamıza izin verdiğiniz için teşekkürler. Bizleri hayatınıza dahil ettiğiniz için teşekkürler.”

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa, Zoom için süslendi.

50 Bin Kişilik Online Yılbaşı

Bu yıl sonuna özel olarak ücretsiz kullanıcıların 40 dakikalık görüşme sınırını kaldıran şirket, 31 Aralık akşamı saat 19.30’da başlayacak 50 bin kişilik benzersiz bir “online yılbaşı kutlaması”na hazırlanıyor. Dünyanın en büyük gökdeleni Burj Khalifa’nın mimarı Emaar ile iş birliği yapan Zoom, Emaar’ın Downtown Dubai’de gerçekleştireceği yeni yıl kutlamalarını küresel ölçekte gerçekleştirilecek bir Zoom video görüşmesiyle canlı yayınlanacak. Dünyanın dört bir yanından 50 bini aşkın kişi bu görüşmeye davet edilecek ve 2021’e Zoom üzerinden gerçekleştirilen ilk yılbaşı kutlamasında girecek. Downtown Dubai’de gerçekleştirilecek etkileyici havai fişek ile ışık gösterilerine katılmak için bu bağlantı üzerinden kayıt yaptırmak gerekiyor.

.

Zoom’dan 2020’ye özel video

2021’de de platform ve kullanıcı güvenliğini önceliklendirmeye devam edecek ve çalışmalarıyla politikaları konusunda saydamlığını sürdürecek.

Şirket, ayrıca yıl sonuna özel bir video da yayınladı. Bu videoyu bu adresten izleyebilirsiniz.