Üniversiteli Girişimciler Sosyal Medya Rekabetine Magfi İle Girdi

İstinye Üniversitesi öğrencileri kendi tasarladıkları ve yazılımını gerçekleştirdikleri Magfi adlı mobil uygulamayı hayata geçirdi. Magfi; ortak ilgi alanları olan kişilerin WhatsApp, Telegram, Discord, Slack gibi uygulamalardaki toplulukları keşfetmesine olanak sağlıyor.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını süresince tüm sektörlerde etkisini arttıran dijitalleşme süreci mobil iletişim uygulamalarını ön plana çıkarıyor. İstinye Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı 1. Sınıf öğrencisi Tolga Ünlü’nün fikrini kendi bulduğu ve yazılımını gerçekleştirdiği Magfi adlı mobil uygulama, ortak ilgi alanları olan kişilerin birbirleriyle iletişime geçebilmelerine olanak sağlıyor. 11 kişilik ekibiyle birlikte sürekli gelişen Magfi’ye, App Store ve Google Play üzerinden erişilebiliyor.

Üretici Konumda Olmalıyız

Çok küçük yaşlardan itibaren yazılımla ilgilendiğini ifade eden  Ünlü  “İnternet yazılımları, hayattan bağımız kopmadan geleneksel iş yapım şekillerimizi gözden geçirmemizi ve yeni düzene ayak uydurmamızı sağladı. Böyle bir çağda söz sahibi olabilmek için teknoloji alanında üretici konumda olmamız gerekiyor”  dedi.

Hedef En Büyük Olmak

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olmayı hedeflerinin altını çizen Tolga Ünlü, “Magfi ile birçok programa ve yarışmaya katılıp iş fikrimizin ticarileşmesine katkı sağladık. TÜSİAD tarafından gerçekleştirilen ‘Bu Gençlikte İş Var’ programına başvuran binlerce proje arasından ilk 35 proje arasına kalarak, Girişimcilik Kampı’na katılmaya hak kazandık. Avrupa’nın en büyük yatırım ağı olan Startup Wise Guys ile ODTÜ’nün global girişimleri desteklediği Growth Circuit ve Elginan Vakfı iş birliği ile düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler programında yer aldık.” diye konuştu.