Masraff, şirketlerin karbon izi salınımını azaltıyor

Dijitalleşen personel masraf yönetimiyle kâğıt ve kargo giderlerini düşürüyor

Yapay zekâ ile personel masraf veri girişini ve kontrol süreçlerini dijitalleştirerek anlık yönetim raporlarıyla şirketlerin personel masraflarını kontrol altına alan Masraff, sunduğu çözümler ile kâğıt tüketimini ve kargo giderlerini azaltıyor. Bu sayede karbon izi salınımının azaltılmasına da destek olan Masraff, çevre dostu bir çözüm sunuyor.

Yapay zekâ algoritmalarıyla personel masraf yönetimi sürecini uçtan uca dijitalleştiren Masraff, son kullanıcıları manuel veri girişinden kurtarırken, onaylayan yöneticilere zamandan ve mekândan bağımsız olarak mobil platform üzerinden onay sürecini yönetme konforu sunuyor. Sisteme entegre edilen şirket kuralları sayesinde masraf kontrol süreçlerini sıfır hata ile sistem üzerinden otomatize ederek suistimallerin önüne geçiyor. Limit aşımı kuralları, kurum engellemeleri, mükerrer kayıt önleme gibi özellikler sayesinde sadece şirket kurallarına uygun masrafların sisteme girilmesini sağlıyor. Geniş entegrasyon ağı ve Logo, SAP ve Nebim’in de içinde bulunduğu 20’den fazla ERP entegrasyonu sayesinde masraf verilerinin tek tuşla sisteme akmasını sağlıyor. Gerçek zamanlı olarak sunduğu kategori, departman ve proje bazlı masraf raporlarıyla da yönetim ekiplerinin gelecek mali duruma dair iç görü elde ederek tasarruf analizi yapmasına olanak tanıyor. Tüm bu faydaların yanı sıra doğa dostu teknolojisiyle sürdürülebilir bir dünyanın parçası olarak şirketlerin çevreyi korumasına da katkıda bulunuyor. Fişlerin tek tek zımbalandığı kağıtlar ve masraf süreci boyunca devam eden kâğıt israfının önüne geçiyor. QR kod özelliğiyle muhasebecileri evrak yığınlarından kurtararak teslim edilen ve teslim edilmeyen form çıktılarını takip edebilecekleri bir sistem sunuyor. Masraff’ın sisteme eklenen harcama belgelerini PDF olarak iletmesi ve dijital ortamlarda saklanması ile hizmet sektörünün, restoran ve mağaza gibi zincirlerin her ay ya da harcama yapıldıkça toplanan masrafların kargolanma sıklığını değiştirilmelerine, böylece karbon salınımını azaltmalarına yardımcı oluyor. Hem iş süreçlerini kolaylaştıran hem de doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunan Masraff, her açıdan verimli bir süreç oluşturuyor.

Masraff, yapay zekâ ile personel masraf yönetimi süreçlerini dijitalleştiriyor

Personel masraf yönetimi süreçlerinde şirketlerdeki kâğıt kullanımını azaltmanın sürdürülebilir bir dünya için büyük önem taşıdığını belirten Masraff Kurucu Ortağı ve CEO’su Begül Eray Sezgin, “Şirketlerdeki personel masraflarının işlemesi ve muhasebe bölümlerinde her şeyin kayıt altına alınması esnasında çok yoğun bir kâğıt kullanımı oluyor. Ayrıca bu kağıtlar, kargo yoluyla birçok yere gönderiliyor. Özellikle perakende şirketlerinde aylık olarak ya da masraf yapıldıkça tüm belgeler genel merkeze kargo ediliyor. Biz dijitalleşme sayesinde kargo masraflarını yüzde 66 düşürmeyi başardık. Masraf sürecini dijital olarak yeniden şekillendirip karbon salınımını da azaltmış olduk. Masraff olarak yapay zekâ tabanlı uygulamamızla müşterilerimize sunduğumuz birçok çözüm sayesinde şirketlerdeki evrak kalabalığının ve kâğıt israfının önüne geçiyoruz.” diye konuştu.