İş insanı ve yazar Murat Ülker’den yeni kitap: ‘Hayatın İpuçları’

pladis ve GODIVA Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in; iş yaşamında başarının ipuçlarını verdiği, sanata dair görüşleriyle birlikte seyahat notlarının yer aldığı “Hayatın İpuçları 3-Zor Konuların Yalın Anlatımı” kitabı okuyucuyla buluştu.

pladis ve GODIVA Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in; iş yaşamında başarının ipuçlarını verdiği, sanata dair görüşleriyle birlikte seyahat notlarının yer aldığı “Hayatın İpuçları 3-Zor Konuların Yalın Anlatımı” kitabı okuyucuyla buluştu. 130’dan fazla ülkede 300’ün üzerinde marka ile faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerinden Yıldız Holding’de geçen uzun yılların ardından, deneyimlerini her kesimden insana aktarabilmek amacıyla yazılar kaleme alan deneyimli iş insanı Murat Ülker’in yeni kitabında “Sürdürülebilir İş Modelleri”, “Geleceğin Dünyası”, “Gıda Güvenliği” ve “Kişisel Notlar” gibi bölümler yer alıyor. 2021 yılının Temmuz ayında yayımlanan ilk kitabı “Hayatın İpuçları – Zor Konuların Yalın Anlatımı”  ile Platin İş Kitapları Ödülleri’nden “Yılın En İyi İş Kitabı” ödülünü alan Murat Ülker, kendi gözlem ve tecrübelerini aktardığı yeni kitabında geleceğe dair çarpıcı öngörülerde bulunuyor.

Değişimi Doğru Okuyabilmek

Murat Ülker’in kişisel blogunda ve LinkedIn profilinde yazdığı yazıların derlenmesiyle yayına hazırlanan kitap, daha önce aynı isimle okurlarla buluşan diğer iki kitabın devamı olma özelliği taşıyor. Murat Ülker kitaba ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu kitapta farklı konu başlıkları altında topladığım görüşlerimi ve değerlendirmelerimi okurlara samimi bir dille aktarabilmeyi istedim. Dünya bu denli büyük bir hızla değişirken, bu değişime sadece tanıklık etmekten öte, bu değişimi doğru okuyabilmenin de önem taşıdığına inanıyorum. Umarım yeni kitabım, okurların zihinsel evrenine katkı sağlar ve kişisel motivasyonlarını artıracak ilham verici yeni fikirlere zemin hazırlar.”

Murat Ülker yazılarına ilişkin Erdinç Akkoyunlu’nun değerlendirmesi:

Murat Ülker “gizli gizli” edebiyat yapıyor – HardwareLab