Notos Kitap reklam ve bağış desteği bekliyor

Türkiye’nin en önemli yayıncılarından Notos Kitap, yaşanan ekonomik krizden etkilendi. Kağıt ve mürekkep almak için okurlara seslenen Notos Kitap, 15 yıldır yayınladığı Notos Dergi için ekonominin önde gelen kuruluşlarından ilan ve bağış kampanyası başlattı.

Edebiyat eleştirmeni Semih Gümüş tarafından yayınlanan Notos Dergi, yaşanan ekonomik krizden payını aldı. Türk edebiyatının en çok ilgi gören dergilerinden Notos’u yayımlayan kuruluş, yaşanan kriz nedeniyle zor günler geçiriyor. Bu ortamda okurlara ve büyük şirketlere seslenen Notos, şu açıklamada bulundu:

Son dönemde yaşanan yıkıcı ekonomik koşullardan Notos da etkileniyor. Bu nedenle Ocak-Şubat, 90. sayımızı Mart ayına ertelemiş, haberini okurlarımızla paylaşmıştık. Şimdi Mart ayı yaklaşıyor. Mart-Nisan sayımız için okurlarımızın desteğini istiyoruz. Bir destek ürünü tasarladık. Bu ürünü aldığınızda Notos’un kâğıdını birlikte satın almış, basım ücretini birlikte karşılamış olacağız.  Notos’un yakın geleceği, dolayısıyla ömrünün uzun olması için bu desteği önemli görüyoruz. Nitelikli edebiyata, Notos’un yaşamına sunduğunuz katkı bizim için her zaman değerli. Her zaman hatırlansın diye, Notos’un Mart-Nisan sayısının bir sayfasında katkıda bulunanların adlarını anacağız. Notos’un varlığının güvencesi okurlarıdır. On beş yıldır deli inadıyla bir tek sayı sektirmeden yayımladığımız Notos okurlarını desteğe çağırıyor.