Linksys ve Fortinet’ten Evden Çalışmaya 75 Milyon Dolarlık Siber Kalkan

Fortinet, kurumlara uzaktan bağlanan ağları hızlı, güvenilir, emniyetli, kolay bir şekilde yönetmelerini sağlamak ve ortaklığı desteklemek amacıyla Linksys’e 75 milyon dolarlık yatırım yaptı.
 
Foxconn Interconnect Technology (6088.HK) (“FIT”)’in iştiraki olan ve kablosuz ağ ürünlerinin liderlerinden Linksys ile kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik alanında küresel lider Fortinet, yaygınlaşan uzaktan çalışma modelindeki ağların performansını artırmak, yönetimini daha da güvenli hale getirmek ve optimize etmek için stratejik işbirliği yaptıklarını duyurdu. Fortinet, Linksys ve FIT birlikte, çalışanların evden verimli bir şekilde çalışması için, sorunsuz ve güvenli bağlantı sağlaması gereken işletmelere kurumsal düzeyde bağlantı, güvenlik ve benzersiz hizmet kalitesi sunacak.  
Fortinet, bu işbirliği kapsamında; dünyanın dört bir yanındaki tüketici ve işletmelere yeni nesil yönlendirici (router) bağlantı çözümleri sunan Linksys’e 75 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yaptı. Fortinet ayrıca Linksys’in Yönetim Kurulu’na bir temsilci de atayacak.
 
Fortinet Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ken Xie konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kurumlar uzaktan çalışma uygulamalarını geniş ölçekte kullanırken, siber saldırganlar da ortaya çıkabilecek çeşitli güvenlik açıklarından faydalanmak için fırsat kolluyor. Çekirdekten buluta, şubeye ve uzaktan çalışanlara kadar bağlantı halindeki ortamda ağ ve güvenliği birleştiren bir strateji olan güvenlik odaklı ağ yaklaşımımız, kurumların mükemmel bir kullanıcı deneyimini korurken günümüzün son derece dinamik ortamlarını görmesini ve savunmasını sağlar. Evden çalışanlar için kurumsal seviyede güvenlik ve güvenilir ağ bağlantısı sağlamak üzere Linksys ile iş ortaklığı kurmaktan heyecan duyuyoruz.”
 
FIT Hon Teng CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Sidney Lu, “Tüketicilere ve uzaktan çalışan profesyonellere güvenli bağlantı sağlamak için stratejik ortaklık kurduğumuz Fortinet’in aramıza katılmasından mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliği, Linksys’in devam eden gücünün ve erişim yeteneğinin göstergesi. Yeni fırsatlardan yararlanmak için Fortinet’in ispatlanmış siber güvenlik uzmanlığından yararlanmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.
 
Ek Kaynaklar