Dynabook, Satellıte Pro E10-S, Eğitim Çözümlerini Güçlendiriyor

  • Bütçe dostu cihaz, güçlü özellikleri ve 11,6 inç ekranıyla eğitim deneyimini optimize ediyor ve BT yöneticilerinin üzerindeki yükü azaltıyor. Dynabook’un Satellite Pro ürün ailesine eklenen en son ürün olan E10-S, özellikle eğitim sektörü göz önünde tutularak amaca yönelik olarak tasarlandı

Dynabook Europe GmbH, eğitim için özel olarak tasarlanan gelişmiş dayanıklılık, uygun fiyat, kullanılabilirlik, yönetilebilirlik ve mobilite özellikleriyle öne çıkan 11,6 inç ekrana sahip yeni Satellite Pro E10-S modelini duyurdu. 

Okulda kullanıma hazır

Satellite Pro E10-S, okulda kullanılırken düşmelere ve çizilmelere karşı dayanıklılık sağlayan tüm temel tasarım özellikleriyle donatıldı. Kauçuk tamponlar cihazı okul çantasında hareket halindeyken olası çarpmalardan koruyor ve daha iyi bir tutuş sağlıyor. Cihazın çerçevesi standart bir masa yüksekliğinden* olası düşmelere ve basınca dayanacak şekilde güçlendirildi. Güçlendirilmiş şarj bağlantı noktası, menteşeler ve sıvı dökülmelerine karşı dayanıklılık ve mekanik olarak sabitlenmiş tuş başlıkları uzun süreli kullanımda dahi dayanıklılık** sunabilmek için dikkatle test edildi. E10-S, ekranın kolayca paylaşılabilmesi ve uzama nedeniyle oluşabilecek hasarı önlemek için 180 derece açılabilir şekilde tasarlandı. Ürün ayrıca “fansız” tasarımı sayesinde sınıf ortamında sessizce çalışmaya olanak veriyor.

Uygun fiyatıyla dikkat çekiyor 

Bütçe dostu E10-S aynı zamanda okulların uygun Windows 10 cihazlarda ayrıcalıklı fiyatlandırma alabilmelerine olanak tanıyan Microsoft’un Shape the Future Programının gereksinimlerini karşılıyor. 

Cihazın bileşenleri, uzun ömre sahip olması ve ödenen ücretin karşılığını uzun bir süre vermeye devam etmesi için özenle seçildi. Örneğin SSD sürücü, muadili HDD sürücüye göre daha fazla dayanıklılık ve uzun ömür sağlıyor. Ayrıca dizüstü bilgisayarın düşmesi veya çalışırken sallanması gibi durumlarda onarım ihtiyacını azaltıyor. 

Eğitim sektöründe 30 yılı aşkın deneyime sahip olduklarını belirten Dynabook Europe GmbH Başkanı Damian Jaume, “Bu süre içinde ve daha da önemlisi özellikle geçtiğimiz yıl okulların kapanmasıyla teknolojinin hem sınıfta hem de evde hayati bir önem taşıdığını gördük. Her bir okul veya üniversite birbirinden farklı olabilir, ancak her zaman sabit kalan şey güvenilir, yönetimi kolay, sağlam ve güvenli cihazlara duyulan ihtiyaçtır. Satellite Pro E10-S, tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak özenle tasarlandı. Öğretmenler ve öğrenciler başarılı ve kesintisiz öğrenim için E10-S’e güvenebileceklerini biliyorlar” dedi.

Her yerde kesintisiz eğitim

1,15 kg ağırlığında ve 19,9 mm kalınlığında olan E-10-S evden okula, okuldan eve ya da okul içinde rahatça taşınabiliyor. 11,6 inç parlama önleyici ve mat HD LCD ekranı, öğrencilerin her türlü ortamda net bir görünüm elde etmelerini sağlıyor ve göz yorgunluğunu azaltıyor. Aynı zamanda, geniş klavyesi ve büyük Hassas Dokunmatik Yüzeyi, rahat not alma, araştırma ve içerik oluşturma için hareket desteği sağlıyor.

Öğrenciler, 10 saate varan pil ömrüyle¹ prize takma ihtiyacı duymadan çalışmalarına kesintisiz bir şekilde daha uzun bir süre devam edebiliyor. Intel® Celeron™ işlemciler, öğrencilerin ders başlamadan önce sadece birkaç saniye içinde cihazı açabilmelerinin yanı sıra birden fazla dijital eğitim uygulamasını tüm gün boyunca sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmelerine olanak tanıyor. E10-S’in USB Type-C evrensel bağlantı noktası güç, ekran ve verilere tek noktadan erişim sağlayarak sınıftaki kablo karmaşasını ortadan kaldırıyor. Cihazın üzerinde ayrıca iki adet USB 3.0 Type-A, bir adet LAN ve bir adet standart HDMI bağlantı noktası bulunuyor.  E10-S ayrıca Wif-Fi ve Bluetooth bağlantı seçenekleriyle öğrencilerin kablosuz bağlantı ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Geçtiğimiz yıl büyük bir yükseliş gösteren uzaktan ve dijital eğitim için cihazın üzerinde HD kamera, stereo hoparlörler ve gürültü engelleme özelliğine sahip iki mikrofon bulunuyor. Bu özellikler E10-S’i öğrencilerin ister fiziksel ister dijital tüm ortamlarda başarılı olmalarını sağlayacak mükemmel bir arkadaş haline getiriyor. 

Kolay yönetim ve güvenlik 

E10-S, okulların BT departmanları için çok büyük önem taşıyan yazılım ve güvenlik yönetimini uzaktan da olmak üzere basitleştiriyor. Cihaz, Windows Autopilot*** dahil olmak üzere Microsoft’un Intune for Education çözümü için yapılandırılabiliyor. Bu, BT eğitim yöneticilerinin öğrenci ve öğretmen dizüstü bilgisayarlarını düşük düzeyde altyapı veya hiç altyapı olmadan önceden yapılandırabilmelerini, bakımını yapabilmelerini ve hatta kullanımdan kaldırabilmelerine olanak tanıyor. 

Cihaz, okul verilerinin gizliliğini korumak için firma yazılımı tabanlı TPM 2.0 (Trusted Platform Module) şifrelemeyi, Dynabook’un BIOS’unu, süpervizör parola yeteneklerini ve isteğe bağlı parmak izi okuyucusunu bir araya getiriyor. 

Dynabook Kablosuz Klavye ve Fare (KL50M), Satellite Pro E10-S’nin eğitim alanında kullanıcı deneyimini tamamlıyor.

Satellite Pro E10-S modeli 2021 mayıs ayından itibaren satışa sunulacak. Dynabook ürün ailesi hakkında ayrıntılı bilgi için: http://tr.dynabook.com/generic/business-solutions/

*Japonya “Denanho Step 2” batarya düşme testi gereksinimlerini karşılar. 11 yaştan itibaren standart masa yüksekliği 71 cm’dir.

**En fazla 30 ml.

***Cihazın yapılandırmasına bağlıdır. Okulların farklı ihtiyaçlarına yönelik özelleştirme seçenekleri mevcuttur.

¹ Mobile Mark™ 2014 ile ölçülmüştür. Mobile Mark, Business Applications Performance Corporation’ın ticari markasıdır.