İBB Şehir Tiyatroları Mart’ta Online Etkinliklere Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere Mart ayında da online olarak ulaştırmaya devam ediyor. Sanatseverleri, oyunculuk üzerine atölye programları, çocuklar için özel programlar, hazırlıkları devam eden oyunlarımızın provaları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren usta isimlerle söyleşiler, uzun süre kapalı gişe sahnelenmiş oyunların tekrar gösterimleri gibi pek çok etkinlik bekliyor.

Mart ayında Şehir Tiyatroları Youtube hesabından sanatseverlerle buluşturacağımız söyleşi, okuma provası ve oyun gösterimi programları:

11 Mart Perşembe günü 20:00’de Ustalarla Söyleşi programımızın konuğu Oyuncu ve Yönetmen Ersin Sanver olacak. Selçuk Yüksel’in hazırladığı programı Defne Gürmen sunuyor.

12 Mart Cuma günü 20:00’de Çat Kapı Prova’da hazırlıkları devam eden Kimse Öyle Şeyleri Konuşmuyor Artık adlı oyunumuzun okuma provası yayınlanıyor.

13 Mart Cumartesi günü 11:00’de Çocuk Saati’nde birçok farklı etkinlik çocukları bekliyor. Profesör Malumatfuruş’la Denenmemiş Deneyler, Karagöz Hacivat, Kukla Yapımı ve Hikâye Zamanı programları çocuklarla buluşacak.

13 Mart Cumartesi günü 19:00’da, “Sahnenin Gizli Kahramanları” isimli söyleşimizin yeni konuğu Sahne Işıkçısı Sabahattin Gündoğdu olacak.

14 Mart Pazar günü 15:00’te Dünyanın Ortasında Bir Yer isimli oyunumuz seyirciyle buluşacak.

20 Mart Cumartesi günü 15:00’te, “Bensu Orhunöz ile Role Hazırlık Atölyesi” gerçekleştirilecek. Oyunculuk mesleğinde, bir oyuncunun role hazırlanma teknikleri, nelere dikkat etmesi gerektiği, karakter okuma ve değerlendirme gibi belirli çalışmalar bu atölye çerçevesinde katılımcılarla paylaşılacak.

25 Mart Perşembe günü 20:00’de Ustalarla Söyleşi programımızın yeni konuğu Oyuncu Ayşe Kökçü olacak. Selçuk Yüksel’in hazırladığı programı Defne Gürmen sunuyor.