Vodafone’dan 10 Yılda Gençler İçin 240 Milyon TL Yatırım

Vodafone FreeZone, 2020’de de oyun, müzik ve sosyal medya alanlarına yaptığı yatırımlarla gençlerin tutku alanlarını desteklemeye devam etti. Onuncu yılını kutlayan Vodafone FreeZone’un gençliğe yaptığı yatırım tutarı 240 milyon TL’ye yaklaşırken, platformun sunduğu avantajlarla gençlerin bütçesine 98 milyon TL katkı sağlandı.  

Vodafone, 2020 yılında da FreeZone markasıyla gençlerin en büyük tutkuları arasında yer alan oyun, müzik ve sosyal medya alanlarına yatırım yapmaya devam etti. Vodafone’un, FreeZone platformuyla 10 yılda gençliğe yaptığı yatırım tutarı 240 milyon TL’ye yaklaşırken, platformun sunduğu avantajlarla gençlerin bütçesine 98 milyon TL katkı sağlandı. Bu süreçte sadece müziğe yapılan yatırım tutarı ise 120 milyon TL’yi aştı. Vodafone FreeZone, 2020’de Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube hesaplarından yaptığı iletişimlerle 21 milyonun üzerinde kişiye ulaştı. Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Uğur Sennaroğlu, şunları söyledi:  “Vodafone olarak, gençlere yönelik çalışmalarımızı 10 yıldır Vodafone FreeZone markamızla sürdürüyoruz. Bu süreçte gençliğe yaptığımız toplam yatırım tutarı 240 milyon TL’ye yaklaştı. Sunduğumuz avantajlarla gençlerin bütçelerine 98 milyon TL katkı sağladık. Sadece müzik yatırımlarımızın tutarı 120 milyon TL’yi aştı. Gençlerin en büyük tutkuları arasında yer alan oyun, müzik ve sosyal medya alanlarına yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Gençlerin dünyasında genç gibi görünen değil, kendisi genç olan bir marka olarak yer almaya devam edeceğiz.”

Stüdyo İlgi Gördü

Vodafone, müziğin dijitalleşmesi hedefiyle 3 yıl önce kurduğu Vodafone FreeZone Stüdyo için 20 milyon TL’yi aşkın yatırım yaptı. Dünyada bir stadyum içinde açılmış ilk dijital müzik stüdyosu olan Vodafone FreeZone Stüdyo’da bugüne kadar 7 online konser düzenlendi ve 2,2 milyon tekil izleyiciye ulaşıldı. Aynı zamanda hem bir dijital konser sahnesi, hem de bir dijital içerik fabrikası olan Vodafone FreeZone Stüdyo’da bugüne kadar 540 grup toplam 2.160 saat prova yaptı ve kayıt aldı. Stüdyoda düzenlenen online konser ve diğer etkinlikler ile Vodafone FreeZone YouTube kanalına bugüne kadar 350’yi aşkın müzik içeriği yüklenirken, kanalın takipçi sayısı 185 binin üzerine çıktı. Türkiye’nin yeni genç sesini seçmek üzere 2020’de üçüncüsü düzenlenen Vodafone FreeZone Online Müzik Yarışması’na 11 bini aşkın başvuru alındı. Yarışmanın Vodafone FreeZone YouTube ve TV8,5 kanalı üzerinden canlı yayınlanan büyük finali 4,4 milyonun üzerinde izlenmeye ulaştı. Yarışmayı Antalya’dan Gülşah Kömür kazandı. Vodafone FreeZone, 2020’de pandemiden korunmak için evinde kalan gençlere müzikle moral ve motivasyon sağlamak amacıyla “Napiim Evdeyim” konseptli online konserler düzenledi. Gençlerin en sevdiği müzik türlerinin bir araya getirildiği konserlere Patron (Ege Erkurt), Chaby Han, Evrencan Gündüz ve Elif Çağlar konuk oldu. Vodafone FreeZone Instagram hesabından canlı yayınlanan konserler tüm Türkiye’den 61 bin tekil izleyiciye ulaştı. Vodafone FreeZone bu yıl ilk kez online canlı stadyum konseri de gerçekleştirdi. Vodafone Park’ta düzenlenen ve Edis’in sahne aldığı konser 5,7 milyon görüntülenmeyle rekor kırdı.

Türkiye’nin İlk Oyun Tarifesi

Oyun ve espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biri olan Vodafone FreeZone, 2020’de Türkiye’nin ilk yerli oyunu Zula’nın geliştiricisi InGame Group ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Türkiye’nin ilk oyun tarifesini sunan Vodafone FreeZone’un internetinden yemeyen oyun uygulamalarını içeren oyun ürünlerinden 1 milyondan fazla  genç yararlandı. Ortaklık kapsamında düzenlenen ve 128 takımın yarıştığı Zula PC Turnuvası’nın yarı final ve final yayınları YouTube’da toplam 35 bin izlenmeye ulaştı. Espor pazarına bugüne kadar 15 milyon TL’lik yatırım yapan Vodafone, bu süreçte 14 milyon gencin hayatına dokundu. Vodafone FreeZone, 2020’de gençlerin müzik ve oyun tutkusunu avantajlı tekliflerle de destekledi. Gençler için GB üstüne GB veren tarifeler sunan Vodafone FreeZone, bu tarifelerde gençlerin en çok kullandığı sosyal medya uygulamaları Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Spotify ve YouTube Music için ekstra GB verdi, görüntülü ve sesli konuşmalar dahil sınırsız WhatsApp, sınırsız Twitch ve sınırsız mobil oyunlar sundu. Bu tekliflerden 400 binin üzerinde genç yararlandı.