Huawei MATE40 Pro Yapay Zeka İle Karanlıktaki Çekimi Değiştirecek

Huawei’nin yeni yapay zeka ile düşük ışıkta da yüksek kalitede fotoğraf çekebilen ürünü MATE 40 Pro satışa çıktı. Ürünün satış fiyatı 13.999 TL olarak belirlendi.

Huawei’den yapılan açıklamada düşük ışıkta fotoğraf çekmek için yapay zekaya sahip MATE40 Pro’nun çok etkili olacağı belirtildi. Şirketten yapılan açıklamada “Huawei Mate40 Pro aynı zamanda Gece modunu sunsa da esas farkı yaratan unsurlar, sahip olduğu ana ve ultra geniş kameraları. Geceleri parkta gezintiye mi çıkıyorsunuz? HUAWEI Mate40 Pro ile yol boyunca güzel çiçeklerin fotoğraflarını çekmek için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz” denildi.  Ürünün özellikleri şu şekilde sıralandı: “Super Sensing Geniş Kameranın içinde, RYYB renkli filtre dizisine (CFA) sahip 1 / 1,28 inç büyük bir sensör bulunur. Bu sensör boyutu önemlidir, çünkü daha büyük bir sensör, Huawei’nin daha parlak ve daha ayrıntılı görüntülere dönüşen daha fazla ışık algılama özelliği için kameraya daha fazla piksel sığdırması anlamına gelir. Bir de HUAWEI Mate40 Pro’nun, RGGB CFA ile donanmış akıllı telefonlardan yüzde 40 daha fazla ışık yakalamasını sağlayan RYYB CFA özelliği var. Bu tek başına, Huawei’nin düşük ışık koşullarında lider kamera performansını açıklamada yeterli oluyor. Bu özellikler bir araya geldiğinde HUAWEI Mate40 Pro’yu en iyi fotoğrafçılık arkadaşınız yapar. Donanım ve yazılım optimizasyonları sayesinde HUAWEI Mate40 Pro, konu arkadan aydınlatılmış olsa bile açıkça çok daha parlak ve çok daha iyi bir portre üretir”

Galeri Özelliği Var

Yapılan açıklamada düzgün aydınlatmanın olmamasının , otofokus alanında birçok akıllı telefonu da zorladığı anlatılarak, şu ifadelere yer verildi. “Yeterli ışık olmadığında, akıllı telefonların kullandığı ortak odak teknolojileri, aydınlatmaya olan bağımlılıkları nedeniyle mücadele etme eğilimindedir. Huawei Mate40 Pro, aydınlatma yetersiz olduğunda bile hızla odaklanmak için piksel gruplama ile PDAF’ı tamamlayan Huawei’nin Tam Piksel Octa PD Otomatik Odaklama teknolojisini kullanır. Ultra Vision Cine Kamera sisteminin bir parçası olarak dahil edilen Ultra Wide Cine Kamera, diyagonal olarak 1 / 1,53 inç ölçülerinde büyük bir sensöre sahip. Lens ayrıca daha fazla ışık alımına izin veren f / 1.8’de geniş bir diyafram açıklığına da sahip.  Favori fotoğrafçılık uygulamalarınızın HUAWEI Mate40 Pro’da bulunmadığından endişeleniyor olabilirsiniz. Bu endişeleri bir kenara bırakın. Huawei, uygulama ekosistemini oluşturmada güçlü ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Huawei’nin AppGallery platformu, dünya çapında en büyük üç uygulama pazarından biri olarak kullanıcılara çok sayıda popüler uygulama sunuyor. Ayrıca AppGallery’i uygulama arama konusunda tamamlayan, Huawei’nin resmi arama motoru Petal Search de var. HUAWEI Mate40 Pro, 13.999 TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ile tüketicilere sunuluyor. Teslimattan sonra siparişlerim sekmesinden “İnceleme Yaz” seçeneğine tıklayarak yorum bırakan tüketiciler, HUAWEI Band 4 Pro’yu 1 TL karşılığı alabileceği kupon kodu da kazanıyorlar.”