Siemens Kahveyi Teknolojiyle Buluşturdu

Oturduğun yerden kahve yapma talimatı verme özelliği ile Siemens EQ serisi kahve makineleri, yeni nesil akıllı ev teknolojisinin en keyifli uygulamalarından biri oldu.

Dünya devi Siemens, yeni nesil kahve makineleri EQ serisini tanıttı. Şirketten yapılan açıklamada, evde kal dönemine vurgu yapılarak, “Evde daha fazla vakit geçirdiğimiz şu günlerde yeni nesil kahve deneyimini iAroma teknolojisine sahip Siemens EQ serisi kahve makineleriyle yaşayın. Yeni yılda kendinize ve sevdiklerine hediye edebileceğiniz kahve makineleri, Siemens ile evinize geliyor. Yüzyıllardır sevilerek tüketilen, tiryakilerinin olduğu kahve deneyimi artık bambaşka bir boyuta taşındı. Demleme çeşitleri, su basıncı, kavurma teknikleri, doğru çekirdekler derken kahve kültürü artık özel bir noktaya taşındı. Kaliteli kahve içmek isteyenlere Siemens Ev Aletleri EQ serisi tam otomatik kahve makinelerinin hassas aroma teknolojisi iAroma, her fincanda aromayı en iyi şekilde sunan bir kahve deneyimi yaşatırken her çeşit kahvede ve suyun her sertlik seviyesinde tam kıvamında lezzetler sunuyor” denildi.

17 Ayrı Farklı Tarifi Bulunuyor

Şirketin teknolojiyi lezzetle bir arada sunduğu ifade edilen açıklamada “Teknoloji ve tasarımı bir arada sunan Siemens’in Home Connect uygulaması sayesinde istediğiniz kahveyi uzaktan hazırlayabilirsiniz. Sabah kahvenizi yatağınızdan kalmadan hazırlayabileceğiniz uygulama sayesinde kahve deneyimi farklı bir boyuta taşınıyor. Home Connect uygulaması üzerinden süt oranı, sertlik, demleme derecesi ve fincan boyu seçilerek kişiselleştirilmiş kahveler uzaktan hazırlanırken, kullanıcılara anın tadını çıkarmak kalıyor. Siemens, kahve tutkunlarına her zaman yüksek kalite ve standartta hazırlanmış kahve deneyimini vaat ediyor. Home Connect uygulamasının coffeeWorld özelliği ise aralarında Australian Flat White, Spanish Café Cortado, Vienna Melange gibi 17 farklı kahve tarifini kullanıcılar ile buluşturarak, farklı kahve lezzetlerinden oluşan enfes bir dünyanın kapılarını açıyor” ifadelerine yer verildi.

Barista Gibi Hazırlıyor

Siemens Ev Aletleri’nin modern tasarıma sahip EQ.500 Tam Otomatik Kahve Makineleri ise taptaze çekirdekleri öğüterek, bu çekirdekleri özel sensoFlow teknolojisi sayesinde ideal ısıda demleyip, tıpkı bir baristanın elinden çıkmış gibi hazırlıyor. Renkli kahve seçim ekranı ve entegre süt haznesi sayesinde kolay kullanım sunan EQ.500, tek tuşla aynı anda iki fincan sütlü veya sade kahve yaparak kahve keyfini paylaşma olanağı sunuyor.