Beko, Covid19’u Yok Eden Yeni Hijyen Serisini Tanıttı

Beko, koronavirüsle mücadeleye önemli ölçüde katkı sağlayacak Beko Aktif Hijyen Serisi’ni hayata geçirdi. Esnek ve çevik üretim anlayışı ile yenilikçi bakış açısını Aktif Hijyen Serisi’nde buluşturan Beko, bu seri ile pandemi döneminde tüketici alışkanlarını ve beklentilerini ürünlerine yansıttı. Seri, Aktif Hijyen Bölmeli Buzdolabı, UV Hijyenik Havalandırma Programlı Kurutma Makinesi, Dezenfeksiyon Programlı Ankastre Fırın, Oksi Hijyen Programlı Çamaşır Makinesi, Hijyenik Havalandırma Sistemli Çamaşır Makinesi, UV Temizleme Cihazıve Aktif Hijyen Fonksiyonlu Bulaşık Makinesi olmak üzere 7 üründen oluşuyor. Beko, ayrıca The Future Laboratory iş birliği ile gerçekleştirdiği “The Age of Nesting” (Evi Yeniden Keşfetmenin Zamanı Geldi) isimli raporu yayımladı. Raporda ilginç başlıklar öne çıktı.

UV Temizleme Teknolojisi

Sağlıklı yaşam odağında fayda odaklı marka duruşunu kuvvetlendiren Beko, 2020 yılının en önemli gündemi olan ‘sağlık’ kavramını merkezine alan bir strateji izleyerek, pandemi döneminde tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermek için Aktif Hijyen serisini geliştirdi. Tüketici alışkanlıklarından yola çıkarak, İnovasyon kültürü ve Ar-Ge gücü ile Aktif Hijyen Serisi’ni geliştiren Beko, pandemi sürecinde tüketicilerin sağlıkları için ihtiyaç duyduğu günlük hijyen ihtiyacını bu yepyeni seriyle karşılamayı hedefliyor. Doğa kendini arındırmanın her zaman bir yolunu buluyor. UV ısınları, sıcak su buharı ve dalgaların gücünden ilham alan Beko, tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermek içinAktif Hijyen Serisi teknolojilerini geliştirdi. Beko Aktif Hijyen Serisi; Aktif Hijyen Bölmeli Buzdolabı, UV Hijyenik Havalandırma Programlı Kurutma Makinesi, Dezenfeksiyon Programlı Ankastre Fırın, Oksi Hijyen Programlı Çamaşır Makinesi, Hijyenik Havalandırma Sistemli Çamaşır Makinesi, UV Temizleme Cihazıve Aktif Hijyen Fonksiyonlu Bulaşık Makinesi olmak üzere 7 farklı ürün ile tüketicilerle buluşuyor. COVID-19 dolayısıyla oluşan hijyen konusundaki ihtiyaçlara karşılık ‘Aktif Hijyen Teknolojisi’ni geliştiren Beko’nun yeni ürünleri bakteri ve virüsleri yüzde 99.9 oranında öldürüyor.

Temizlikte Çığır Açıyor

UV Bölmeli Buzdolabı, Aktif Hijyen bölmesine yerleştirilen paketli gıdaların yüzeyleri, UVC ışınları sayesinde başka hiçbir işleme gerek kalmadan ve gıda kalitesini etkilemeden zaralı bakteri ve virüslerden* arındırılır. Aktif Hijyen özelliği istenildiğinde devre dışı bırakılarak bu alan 0 derece bölmesi olarak da kullanılabilir.

UV Hijyenik Havalandırma Programlı Kurutma Makinesi’ndeki, UV Hijyenik Havalandırma programı, yıkamak istemediğiniz çamaşırlarınızı, ultraviyole teknolojisiyle havalandırarak bakteri ve virüslerden arındırıyor.

İki dezenfeksiyon programı bulunan Dezenfeksiyon Programlı Ankastre Fırın, yüksek sıcaklık ve yüzde 100 doymuş buhar gücü ile çalışıyor. Dezenfeksiyon Programı, 70°C’de 15 dakika çalışarak dışarıdan alınan ekmek ve hamur işi gibi gıdaların yüzeyinde ve sipariş edilen gıdaların paketlerinde hijyen sağlıyor. Yoğun Dezenfeksiyon Programı ise 120°C’de 20 dakika çalışarak sıcaklığa dayanıklı mutfak eşyaları ve bebekler için sık kullanılan emzik, biberon gibi eşyaları hızlı ve pratik bir şekilde dezenfekte ediyor.

Oksi Hijyen Programlı Çamaşır Makinesi, deterjan çekmecesi içine takılı özel bir kap sayesinde oksijen bazlıçamaşır suyunu optimum süre ve sıcaklıkta kullanıyor, çamaşırlara zarar vermeden hijyen sağlıyor.

Hijyenik Havalandırma Sistemli Çamaşır Makinesi ise Covid-19 ile birlikte hayatımıza giren çamaşırları havalandırma ihtiyacını kısa sürede ve zahmetsizce karşılıyor. Özel ısıtıcılı hijyenik havalandırma programı su kullanmadan, sıcak hava üfleyerek 58 dakika içerisinde çamaşırlarınızı dezenfekte ediyor.

28 litrelik geniş bir kapasiteye sahip olan UV Temizleme Cihazı, 4 farklı programı ile UV-C ışınları ve sıcak havanın gücünü kullanarak kişisel eşyalar, paketli gıdalar, bebek malzemeleri, cam ve metal mutfak malzemeleri gibi ürünler için kısa sürede ve az efor kullanarak hijyen sağlıyor.

Aktif Hijyen Fonksiyonlu Bulaşık Makinesi’ndeki Aktif Hijyen Fonksiyonu ve Aktif Hijyen aparatı, kontrollü çamaşır suyu kullanımı için bulaşıklar önce ön yıkamaya alıyor, ardından ekstra durulama ile bulaşıkları çamaşır suyundan arındırıyor. Yüksek sıcaklık ve deterjanla buluşturulan bulaşıklarda ekstra durulamanın da etkisiyle virüs ve bakterilerin yüzde 99.9 oranında ölmesi sağlanıyor.olacak.