Kingston Gömülü Bellek Çözümleri, NXP Referans Kartlarında Yerini Aldı

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Technology Company, Inc.’in flash bellek iştiraki Kingston Digital, Inc., NXP® Semiconductors ile yeni i.MX 8M Plus uygulama işlemcilerine yönelik iş ortaklığını duyurdu. NXP, akıllı teknolojileri içeren altyapı çözümlerinde kullanılan uygulama odaklı işlemcilerin öncü geliştiricileri arasında yer alıyor. Kingston, eMMC gömülü bellek çözümüyle NXP’nin yeni uygulama işlemcisinin referans kartlarında yer alıyor.

NXP’nin i.MX 8M Plus yonga setini içeren mühendislik doğrulama kitlerini talep eden akıllı cihaz üreticilerine, Kingston’ın eMMC’leri yerleşik olarak sunulacak. Bu birliktelik, NXP ile işbirliğini genişletmek ve Kingston gömülü bellek çözümlerini diğer IoT üreticileriyle daha fazla paylaşmak adına müthiş bir fırsat anlamına geliyor. Kingston’ın ayrık bellek ve depolama çözümleri, NXP’nin önceki nesil i.MX 6 ve i.MX 7 serisi işlemci kartlarına da yerleştirilmişti.

Kingston ABD Gömülü Sistemler İş Grubu Genel Müdürü Sarah Shen, konuya dair şunları söyledi: “Dünyanın en iyi yarı iletken şirketlerinden biri olan NXP ile birlikteliğimizi en yeni i.MX 8M Plus değerlendirme kitindeki varlığımızla sürdürmekten mutluluk duyuyoruz. Kingston ürünleri, veri merkezlerinden kurumsal sistemlere, kişisel bilgisayarlardan gömülü cihazlara kadar her alanda birçok cihaza güç veriyor. 33 yıldan uzun zamandır bellek işinde yer alan bir şirket olarak NXP ile birlikteliğimiz gömülü sistemlere yönelik iş kolumuzu geliştirmek adına bize harika bir fırsat sunuyor.”

NXP Semiconductors Küresel Endüstriyel Uygulamalar İşlemci Ürün Pazarlama Direktörü Jeff Steinheider de şu değerlendirmede bulundu: “En yeni i.MX 8M Plus işlemcimiz makine öğrenimi, görüntüleme, multimedya ve endüstriyel IoT cihazlarına odaklanıyor. Kingson ile ilişkimiz hem mühendislik hem pazarlama düzeyinde oldukça derinlere uzanıyor. Önceki NXP uygulama işlemcilerinde olduğu gibi Kingston ile çalışmaktan, Kingston’un yerleşik bellek çözümlerini geliştiricilere ve üreticilere yönelik değerlendirme kitlerimizle dahil etmekten mutluluk duyuyoruz.”

Kingston, akıllı telefonlar, tabletler ve öncü IoT çözümlerine yönelik büyüyen ihtiyacı karşılamak için 2010 yılında yerleşik bellek üretim işine girdi. Dünyada akıllı cihazlar aracılığıyla otomasyona dayalı yaşam tarzının giderek daha fazla benimsenmesiyle Kingston’ın gömülü bellek endüstrisindeki varlığı ve konumu muazzam şekilde büyüdü. Günümüzde Kingston’ın gömülü bellek çözümleri, filo takibi ve 5G telekomünikasyon cihazları gibi endüstriyel uygulamaların yanı sıra Bluetooth® hoparlörler, robotik elektrikli süpürgeler ve giyilebilir cihazlar gibi birçok tüketici ürününde yer alıyor.

Daha fazla bilgi için kingston.com adresini ziyaret edebilirsiniz.