100 Ülkeyi Lüks Türk Koltuğuna Oturtacak

Mobilya kenti MASKO’da faaliyet gösteren Luxury Line markası,  Türkiye’nin farklı bölgelerinde üretimi gerçekleştirilen yerli lüks tasarımları, şimdiye kadar dört kıtadan 80’in üzerinde ülkeyle buluşturdu.  2021’de ulaştığı ülke sayısını 100’e çıkarmayı hedefleyen firma, fiziksel mağazacılığın yanı sıra İngilizce, Fransızca, Rusça ve Arapça yayınlanan online mağazası aracılığıyla da pandemi sürecinde de dünyanın her yerinden sipariş almaya devam ediyor.

“2020’de pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen satın alma taleplerinin, mobilya sektörümüzde de önemli bir hareketlilik yaratmasını bekliyoruz. Bunun sinyallerini de Ocak ve Şubat aylarında aldık” diyen Luxury Line Mobilya sahibi Ahmet Ekmen, bu yılki hedef pazarları arasında özellikle ABD, Kanada, Japonya, Avustralya gibi okyanus ötesi ülkelerin yer aldığını söyledi. İngiltere ile imzalanan serbest ticaret anlaşmasının mobilya sektörü için de önemli bir ihracat avantajı sağlayacağını belirten Ekmen, “Ortadoğu ülkeleri, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerinin Türk lüks mobilyasına olan ilgisi artarak devam ediyor” dedi.

Ekmen; “Seyahat kısıtları kalktığında yurt dışı satışlarımız ikiye katlanacak”

Pandemi nedeniyle mevcut seyahat kısıtlamaları ve karantina uygulamaları, MASKO mağazamıza gelen yabancı müşteri ziyaretinde önemli bir azalmaya neden olsa da,  İstanbul’a gelemeyen alıcıların lüks mobilya taleplerini online kanallardan karşılamaya devam ettiklerini belirtti. Ekmen açıklamasında “5 dilde yayın yapan Luxury.com.tr sitesi ve özellikle Instagram üzerinden yurt dışı satışlarımızı sürdürüyoruz. Bununla birlikte kısıtlamalar kalktığında, mağazamıza gelen yabancı müşteri sayımızda ciddi bir artış bekliyoruz” dedi.