Zoom Rooms, İş Yerlerinde Sağlığı ve Güvenliği Destekliyor

Zoom Rooms’a Gelen Yeni İyileştirmeler, İş Yerlerinde Sağlığı ve Güvenliği Destekliyor

Zoom Video Communications, Inc. (NASDAQ: ZM), yaptığı açıklamayla Zoom Rooms’un şirketlerin ofislere güvenle geri dönmelerine ve iş gücünü her yerde sürdürülebilir kılmalarına yardımcı olacak inovasyonlarını duyurdu. Geleneksel iş yeri kavramı, daha fazla yeri çalışma alanı olarak benimseyen çalışanlar ve kuruluşlarla birlikte değişti ve dönüştü. İster bir ofiste, ortak çalışma alanında, uzak bir konumda veya evde olsun; Zoom platformu, kuruluşların çalışan sağlığı ve güvenliğini stratejilerinin merkezine koymasına olanak tanıyor.

Kuruluşlar, her çalışanın ve müşterinin güvenliğini sağlamak için çalışanlarının iş yerinde çalışmaya dönmekle ilgili taşıdığı en önemli üç endişeyi giderme ihtiyacıyla karşı karşıya. Bu endişeler genel olarak şu şekilde özetleniyor: Hastayken işe gelenler, aşırı kalabalık ortam ve uygun havalandırma (Envoy.com).

“Ofis çalışma alanı bariz şekilde değişmeye devam ediyor. Hatta, uzaktan çalışanların yüzde 80’inden fazlası, ofise döndüklerinde çalışma sürelerinin en az yüzde 50 veya daha fazlasını uzaktan çalışarak geçirmek istediklerini söylüyor” diyen Wainhouse Research Kıdemli Analisti Craig Durr, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak çalışanların bunu başarmak için günümüzün gelişmekte olan hibrit iş gücünün ihtiyaçlarını karşılayan sağlıklı, güvenli ve emniyetli bir konferans odası deneyimine sahip olması gerekiyor. Zoom bunu sağlamak için iyi konumlandırılmış durumda.”

Zoom’un Baş Ürün Sorumlusu Oded Gal ise “İnsanlar her kuruluşun merkezinde yer alır ve onları güvenli, bağlantılı ve üretken tutmak en önemli önceliktir. Dünya işletmeleri, eğitim kurumlarını, sağlık tesislerini ve devlet kurumlarını güvenli bir şekilde yeniden açmayı planladığından, onların ihtiyaçlarını desteklemek için platformumuz genelinde yenilikler yapmaya odaklandık” dedi.

12.000 profesyonelin katıldığı bir ankette, çalışanların yüzde 60’ı nerede ve ne zaman çalışacakları konusunda esneklik istediklerini söyledi (Boston Consulting Group). Hibrit çalışma modelinin yaygınlaşmasıyla, Zoom müşterilerinin bugünkü ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikleri hayata geçiriyor ve gelecekteki ihtiyaçları için önceden planlama yapıyor.